DGC’den 216 kişiye 50’nci yıl ödülü

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, kentin sosyal, ekonomik ve politik olarak gelişmesine katkı koyan 216 kişi ve kuruma ödül verileceğini açıkladı.

DGC’den 216 kişiye 50’nci yıl ödülü

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) kuruluşunun 50. yılını kutluyor. DGC Yönetim Kurulu, kentin sosyal, ekonomik ve politik olarak gelişmesine katkı koyan 216 kişi ve kuruma ödül verileceğini açıkladı. 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti, ‘50. Yıl Basın Ödülleri’ni 30 Temmuz 2021 Cuma Günü 19.00 – 22.00 saatleri arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek. Denizli’de 1970 yılında Erol Özbal başkanlığında kurulan Denizli Gazeteciler Cemiyeti, 2020 yılında 50. Kuruluş yıldönümünü, pandemi nedeniyle kutlayamamıştı. Konuya ilişkin DGC’den yapılan açıklamada; “Denizli’ye Hizmet Ödülleri’nde, 1970 ve 2020 yılları arasında kentimizde görev yapan, Denizli Valileri adına Denizli Valiliği’ne, Milletvekillerine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanları’na, PAÜ Rektörlüğü’ne, Pamukkale ve Merkezefendi Belediye Başkanları’na, Sağlık Çalışanlarına, iş insanlarına, Eğitimci, Avukat, Meslek Odalarına ve sporcularına ‘50. Yıl Denizli’ye Hizmet Ödülü’ Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak verilmesi uygun görülmüştür. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim kurulunun belirlediği 50. Yıl Basın ödülleri, kentimizde ahde vefanın yok olmadığını göstermiştir. Hatırlanmak ve iz bırakabilmek çok önemlidir. Gelecek kuşaklara Denizli’nin 1970 ve 2020 yılları arasındaki fotoğrafı net olarak verebildiğimizi düşünüyoruz” denildi.

DGC 50. Yıl Özel Onur Ödülü, DGC 50. Yıl Onur Ödülü, 50. Yıl DGC Onur Ödülü, DGC 50. Yıl Basın Onur Ödülü ve 50. Yıl Onur Ödülü olmak üzere beş kategoride dağıtılacak ödüller kapsamında Denizli’nin ‘Hanımağa’ lakabıyla tanıdığı merhume iş kadını Neslihan Akça ile Akça Şirketler Topluluğu’nun kurucusu merhum iş insanı Abdullah Akça’ya da ödül verilecek. Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar’a da ‘DGC 50. Yıl Basın Onur Ödülü’ takdim edilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER