DGC’den vekillere ‘Acil Durum Bilgi Notu’

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Başkanı Osman Nuri Boyacı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) tarafından hazırlanan ‘Yerel Basın Acil Durum Özet Bilgi Notu’nu Denizli Milletvekilleri ve İl Başkanları’na sundu.

DGC’den vekillere ‘Acil Durum Bilgi Notu’

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Başkanı Osman Nuri Boyacı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) tarafından hazırlanan ‘Yerel Basın Acil Durum Özet Bilgi Notu’nu AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Milletvekili Teoman Sancar, İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk ve AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’e sundu.

Sorunların çözümü konusunda destek isteyen Başkan Boyacı, “Ülkemiz için vazgeçilmez bir kamu görevini yerine getiren medya kuruluşlarımız, zor günler yaşamakta; hatta 'hayatiyet sorunu' ile karşı karşıya bulunmaktadır. Yerel medya kuruluşlarımız kapanmanın eşiğindedir. Üst çatı kuruluşumuz olan TGK tarafından hazırlanan bilgi notunda, resmi ilan alan gazete sayısı, istihdam konusu, Gazetecilik Meslek Yasası’nın bir an önce hayata geçirilmesi, darbe dönemlerinden kalan maddelerin yeniden düzenlenmesi, basın kartları komisyonunun yapısının değiştirilmesi ve yerel basından alınan vergi konusunda düzenleme yapılması gibi konular yer almaktadır. Yerel basının rahat bir nefes alması için bilgi notunda sıralanan sorunların acilen çözülmesi gerekmektedir. Ekim ayında başlayacak yeni yasama döneminde Milletvekillerimizden destek bekliyoruz” dedi.

‘Yerel Basın Acil Durum Özet Bilgi Notu’nu alan vekiller de Başkan Boyacı’ya, yerel basının sorunlarının çözümü konusunda destek olma sözü verdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER