DGC’nin eğitim programı başladı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) Enerya’nın katkılarıyla hayata geçirdiği ‘DGC Erol Özbal Enstitüsü Dijital Dünya Haberciliği Eğitim Programı’ başladı.

DGC’nin eğitim programı başladı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) tarafından Enerya’nın katkılarıyla düzenlenen ‘DGC Erol Özbal Enstitüsü Dijital Dünya Haberciliği Eğitim Programı’ start aldı. Online olarak düzenlenen eğitim programının ilk konuğu; Basın Konseyi Genel Sekreteri Denizlili Mustafa Eşmen oldu. Uzun yıllar yerel ve ulusal basında görev yapan Eşmen, katılımcılarla tecrübelerini paylaştı. Eğitim programında Eşmen, geçmişten günümüze yerel ve ulusal basının durumu, basın etik kurallarının işleyişi, internet, yazılı ve görsel basının bugünkü durumundan bahsetti. Eşmen, Denizli basınının birçok ile göre aktif ve etkili olduğunu ifade etti.

BAŞKAN KARAÇAY'DAN DAVET

Eğitimin öneminden bahseden DGC Başkanı Muhammet Karaçay, “21’inci yüzyıl ‘Bilgi Çağı’ olarak anılıyor. Bilginin bu kadar önemli olduğu günümüzde biz de cemiyet olarak eğitim programlarına başladık. Programımız 14 Mayıs’a kadar devam edecek. Çağımız, aynı zamanda yeniliğe açık olunması gereken bir durumu da beraberinde getiriyor. Yeniliğe ayak uyduramayan kurum ve kişiler, yok olmaya mahkumdur. Bu yüzden Denizli basın camiamızdakileri eğitim programına davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER