DGTP'nin yeni başkanı; Erdal Otçu

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu'nun (DGTP) yeni başkanı, iş adamı Erdal Otçu oldu.

DGTP'nin yeni başkanı; Erdal Otçu

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu'nun (DGTP) Ağustos Ayı toplantısı, yeni başkan Erdal Otçu başkanlığında İlim Yayma Cemiyeti Denizli Şubesi’nde gerçekleştirildi.

Başkanlık koltuğuna oturan Otçu, DGTP’yi oluşturan dernek, vakıf ve sendika temsilcilerinin katıldığı toplantıda platformun temel prensiplerini anımsattı.

Platformun, Türk milleti ve İslam alemi ile insanlığın derdiyle dertlenmek olduğunu dile getiren Otçu, şöyle dedi:

“Bunlara çare aramak, olumsuz bir durumla karşılaşıldığında mümkünse eliyle değiştirmek, yapamıyorsa diliyle ikaz etmek, bu da mümkün değilse içinden buğzetmek gibi görevimiz bulunuyor. Ortak akılla fikir üretmek, ürettiği fikri müzakere etmek, 'müsteşar' makamındaki dernek, vakıf ve sendikalarla istişare etmek, karar haline getirmek, bunu topluma ve ilgili makamlara deklare etmek, gerektiğinde fiiliyata geçmek ve aksiyona dökmek gibi vazifeleri yerine getirmek de öncelikli görevlerimiz arasında. Ülke olarak İslam ülkelerinin içinde bulunduğu dağınıklık, parçalanmışlık, neme lazımcılık, duyarsızlık, umursamazlık, aymazlık, gailesizlik ve gaflet halinden ibret almamız, ders çıkarmamız gerekiyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER