'DİJİTAL MUHASEBE VE VERGİDE GÜNDEM' SEMİNERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

'DİJİTAL MUHASEBE VE VERGİDE GÜNDEM' SEMİNERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(DSMMMO) tarafından ‘Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem’ konulu seminer düzenlendi. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Eğitmeni Ali Osman Cörüt’ün konuşmacı olarak katıldığı seminer; mali müşavirler tarafından yoğun ilgi gördü.

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(DSMMMO) tarafından odanın konferans salonunda; ‘Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem’ konulu seminer düzenlendi. Seminere; DSMMMO Başkanı Himmet Yavaş, Pamukkale Üniversitesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ersan Öz, mali müşavirler ve stajyerler katıldı. Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Eğitmeni Ali Osman Cörüt’ün konuşmacı olarak katıldığı seminer; yoğun katılım nedeniyle iki farklı salonda takip edildi. Seminerin açılış konuşmasını yapan DSMMMO Başkanı Himmet Yavaş, “Bugün sürekli değişen vergi kanunları ve kendimizi de bu yasalara uyumlu hale getirmek topluma karşı, kamuya karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirme babında seminerlerde buluştuk. Oda; bizim odamız. Ülke; bizim ülkemiz. Öncelikle odamıza ve ülkemize sahip çıkmamız lazım” dedi.

“BİZ EKONOMİYLE DİREKT İLGİLENEN KİŞİLERİZ”
2017’yi değerlendiren Başkan Yavaş, “enflasyonun son 14 yıldır en üst seviyelere çıktığı bir ortamdayız. Sevindirici habere var. İhracatımız 157 milyar Dolar’a çıkmış ama akabinde üzücü haberde tabii ki ithalatımız. Yaklaşık, arasındaki fark 77 milyar Dolar. Biz ekonomiyle direkt ilgilenen kişileriz. Topluma da doğru mesajları vermemiz gerektiğine inanıyorum. İşsizlik oranlarımıza baktığımızda yüzde 10’lar ama genç işsizlerimizin oranına baktığımızda yüzde 20’lerin üzerindedir. Bunun yanında 3 buçuk milyona yakın dış çalışan işçimiz var. Akabinde de 3 buçuk milyon da dışarıdan gelen mültecilerimiz vardır. 2018’e şöyle bir bakacak olursak; yapılan bütçeyle baktığımızda bütçemizin yaklaşık 70 milyara yakın bir açık vereceğini görüyoruz” diye konuştu. Yapılan açılış konuşmasının ardından, TÜRMOB Eğitmeni Ali Osman Cörüt, ‘Muhasebede E Süreç ve Vergide Gündem’ konularında katılımcılara bilgiler aktardı.

 

ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER