Dijital TIR’ın 8’inci durağı Denizli

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından oluşturulan Dijital TIR’ın 8’inci durağı, Denizli olacak. TIR’ın 06 Nisan Salı Günü geleceğini belirten Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, 9 Nisan Cuma Günü’ne kadar kentte kalacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından oluşturulan Dijital TIR,  Şubat ayında Edirne’den yola çıktı. 52 haftada 52 kenti dolaşacak olan Dijital TIR’ın 8’inci durağı Denizli olacak. 06 Nisan Salı Günü Denizli’de olması beklenen TIR hakkında konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, “Dijital TIR’ımız Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımız tarafından, ülkemizin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerini anlatmak amacıyla hazırlanmış bir proje. 15 Şubat tarihinde Edirne’den yola çıkan TIR’ımız, 52 haftada 52 ilimizi dolaşacak. Tekirdağ, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla’da ziyaretçileriyle buluşan TIR’ımız, 8’inci durağı Denizli’ye de 06 Nisan Salı Günü gelecek. TIR içerisindeki ziyaretçilerimiz, teknolojik zenginliklerimizi deneyimleyebilecekler” dedi.

TIR’IN ÖZELLİKLERİ

TIR’ın özellikleri hakkında da açıklama yapan Sağun, “TIR’ımız açıldığı zaman yaklaşık 40 metrekare bir iç hacme sahip. Ziyaretçilerimiz TIR’a girdiğinde onları TIR hakkında bilgi sahibi olacakları dijital bir grafik karşılayacak. Ardından da ‘sihirli ayna’ deneyimimiz var. Orada ziyaretçilerimizin ruhsal durumunu yaş, cinsiyet, kalp atış hızı ve ateşini kendisi görebilecek. Sonrasında ziyaretçilerimiz, harekete duyarlı ekranda, gururumuz olan insansız hava aracını deneyimleme imkânına sahip olacaklar. Bir diğer noktada ‘3 boyutlu sanal kutu’ var. Orada da Fatih Sondaj Gemimizin hologram şovunu izleyecekler. Son olarak da ‘yeşil perde’ deneyimimiz var. Burada da insansız hava aracıyla deneyimledikleri olayı, dijital sertifika şeklinde bastırarak, dijital ortamda kendilerine göndereceğiz” diye konuştu.

DİJİTAL TIR, 4 GÜN DENİZLİ’DE OLACAK

Ziyaretçileri pandemi kurallarına göre ağırlayacaklarını da belirten Sağun; “Misafirlerimizi pandemi nedeniyle içeriye tek tek alacağız. Girişte de maske dağıtacağız. 10 dakikalık ziyaretler olacak. Bütün vatandaşlarımızı salı günü saat 12.00’de açılışımıza bekliyoruz. Sayın Valimiz de davetimiz üzerine teşrif ederek açılışımızı onurlandıracaklar. Cuma gününe kadar dört gün boyunca 12.00 ile 20.00 saatleri arasında TIR’ımız vatandaşlarımızın ziyaretlerine açık olacak. Cuma günü 20.00’de ilimizden ayrılarak, dokuzuncu durağı olan Burdur'a devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211