Dijital turizm Çal'dan başladı

Denizli’nin turizm ve kültür potansiyelinin dijital ortamda tanıtımı için Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile harekete geçen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ilk toplantısını Çal’dan başlattı.

Dijital turizm Çal'dan başladı

Denizli’nin tüm ilçelerinin turizm ve kültür potansiyelinin dijital ortamda tüm dünyaya tanıtımı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile harekete geçti. Dijitalizim, yapay zeka ve sosyal medyanın oldukça etkili olduğu günümüzde, Denizli ilçelerinin kültür ve turizm tanınırlığını ve dijital ortamda görünürlüğünü arttırmak için yapılan ilk toplantı Çal Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya Çal Kaymakamı Selin Sarı, Belediye Başkanı Fethi Akcan, Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar ile projenin uzmanları katıldı. Hedef ise, sürdürülebilir turizmi 12 aya çıkarmak oldu. Projenin alt yapısını oluşturmak için sosyal medya siteleri, seyahat siteleri, Google haritaları incelendi. Dijital ortamda tüm ilçelerin online görünürlükleri mercek altına alındı.

“ÇAL'DAN START VERİYORUZ"

Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, dijitalizm, yapay zeka ve sosyal medyanın yüksek trendde olduğu dönemde, Denizli ilçelerinin kültür ve turizm potansiyellerinin dijital ortamda etkin tanıtımının önemli olduğunu vurguladı. Akyol, “Kovid-19 salgını sonrası iç turizmde büyük hareketlilik bekliyoruz. İç turizmin hareketlenmesi en önemli etkinliklerden biri olacak. Biz ise, iç turizmi en az maliyetle canlandırma hedefindeyiz. Her ilçenin dijital görünürlüğünü kültür ve turizm boyutu ile inceledik. Günümüzde dijital ortamda yoksanız kimse sizi tanımıyor. Dijital imajımızın standardını yükseltmeliyiz. Bunun içinde yerel yönetimler, kaymakamlıklar, sivil toplum örgütleri, gönüllüler dijital itibarımızı arttırmak için bölgelerinin kültür ve turizm potansiyelini sürekli paylaşmalıdır” diye konuştu.

BAŞKAN AKCAN'DAN DAVET

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, sosyal medya kullanan tüm Çallılar’ı, başlatılan çalışmaya katılmaya davet etti. Başkan Akcan, “Günümüzde seyahat için karar verenler genelde internet ortamında arama yapıyor. Dijital ortamda Denizli ilçeleri ne kadar çok boy gösterirse bu proje amacına ulaşacaktır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ekiplerimiz iş birliği halinde olup, Çal’ın dijital ortamda tanınırlığını arttırmak için elinden geleni yapacak. Buz, bunun için internet kullanan tüm hemşehrilerimize Çal’ın etkin tanıtımına katkı için katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Sosyal, kültürel ve turizm eksenli değerlerimizi iyi pazarlamalıyız ” dedi. İl Kültür Müdürlüğü, Çal’da yaptığı toplantının benzerlerini diğer ilçelerde de yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER