DİKAB KAHVALTISI; ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLDU, BURS OLDU

Denizli İş Kadınları Birliği Derneği’nin (DİKAB) geleneksel olarak düzenlediği, “üniversiteli başarılı kız öğrencilere eğitim desteği” amaçlı kahvaltı etkinliğinin 3’üncüsü yapıldı. Buluşmadan elde edilen gelirle, 10 kız öğrenciye daha burs imkanı sağlandı.

DİKAB KAHVALTISI; ÜNİVERSİTELİ KIZ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLDU, BURS OLDU

Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB), geleneksel olarak düzenlediği üyelerle kahvaltı buluşmalarının 3’üncüsünü gerçekleştirildi. La Riva Kafe’de düzenlenen buluşmaya; DİKAB Yönetim Kurulu Başkanı, AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün Ök, son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci’nin eşi DİKAB As Başkanı Ayşen Zeybekci, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk,  DİKAB Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Kadını Semra Akça Acar, AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın eşi Şule Meral Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Avukat Berrin Zolan, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in eşi Zuhal Demir ve DİKAB üyeleri katıldı. Üniversitede öğrenim gören Denizlili başarılı kız öğrencilere eğitim desteği sağlamak amacıyla düzenlenen buluşmada elde edilen gelirle 10 kız öğrenciye burs imkanı sunuldu. Öte yandan etkinlikte derneğe yeni katılan isimlere de üyelik beratı verildi.

“GELECEĞİN İŞ KADINLARI OLMALARINA KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Etkinliğe dair açıklamalarda bulunan DİKAB As Başkanı ve İş Kadını Ayşen Zeybekci; “Kız öğrencilere destek olmak için yola çıktık. Özellikle İşletme ve İktisat bölümlerinde okuyan, Denizlili ve akademik başarıya sahip kız öğrencilerimizin geleceğin iş kadınları olmalarına katkı sağlamak istiyoruz. Bu anlamda destek sunan üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“35 KIZ ÖĞRENCİNİN HAYATINA DOKUNDUK”

Bu yılki buluşma ile birlikte toplamda 35 kız öğrenciye ulaşıldığını belirten DİKAB Yönetim Kurulu Başkanı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün Ök; “Bugüne kadar 25 kız öğrencimizin hayatına dokunduk. Bu yıl da 10 kız öğrencimize daha ulaştık. Gönül daha fazla kızımıza ulaşmak istiyor. Zamanla kız öğrencilerimize olan desteğimizin artacağına inanıyoruz. Kahvaltı buluşmalarımızla hem kız öğrencilerimize destek sağlıyoruz hem de üyelerimizle bir araya gelme fırsatı yakalıyoruz. Kızlarımız için eğitim hayatı çok önemli. Biz çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Ancak ülkemizin doğusuna doğru gittiğimizde imkanlar daha da sınırlı olabiliyor. Denizli’de kız öğrencilerin okuma-yazmaya katılım oranı yüzde 100. Biz kız öğrencilerimizin üniversite de rahat bir şekilde eğitim hayatlarını devam ettirmelerini istiyoruz” diye konuştu.

“BUGÜNÜMÜZÜN GENÇLERİ, YARINIMIZIN İŞ KADINLARI OLACAKLAR”

“Bugünümüzün gençleri, yarınımızın iş kadınları olacaklar” diyen DİKAB Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Kadını Semra Akça Acar, şunları aktardı: “Çorbada bizim de tuzumuz olsun istiyoruz. Dernekteki arkadaşlarımız da özveriyle çalıştılar. Biz 5 erkek, 3 kız kardeşiz. Ben hep ağabeylerimle birlikte iş dünyasında olmayı tercih ettim. İş dünyasında olmaktan çok mutluyum. Bir şeylere katkı sağlamak beni mutlu ediyor. Bütün kızlarımızın toplumda kendisine yer edinmesini, sorumluluklarını yerine getirmesini istiyorum. Dokunulması gereken hayatlara dokunmanın faydalı olacağı kanaatindeyim.”

“ERKEKLER DİKKAT ETSİN, KADINLAR GELİYOR”

Etkinlikte yer almaktan oldukça mutlu olduğunu söyleyen Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “Eğitim bursu sağlamak amacıyla 3 yıldır kahvaltı buluşmalarımızı gerçekleştiriyoruz. DİKAB’ın yola çıkış amacı; iş hayatında kadınları daha etkin kılmak. Sosyal, siyasi ve iş hayatında kadınların varlıklarını daha da kuvvetlendirmektir. Bunun başı da eğitimden geçiyor. Kızlarımızı eğitmemiz gerekiyor. Haklarını bilen ve savunan, özgürlüklerine sahip çıkan, kendine güvenen kızlar yetiştirmek istiyoruz. Gelecekte söz sahibi olmalarını istiyoruz. Her geçen gün büyüyoruz. Erkekler dikkat etsin, kadınlar geliyor” ifadelerini kullandı.

“KIZ ÇOCUKLARIMIZI İYİ ŞARTLARDA OKUTMAK EN BÜYÜK GÖREVİMİZ”

Denizli’nin hayırsever bir memleket olduğunu vurgulayan AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak; “Pek çok öğrenciye ve ihtiyaç sahibine rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz. Destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Kız çocukları önemli. Bunu pozitif ayrımcılık olarak görsünler. Toplum yapımız gereği kız çocuklarının biraz daha desteklenmeye ve korunmaya ihtiyacı olduğunu biliyoruz.  Kız çocuklarımızı iyi şartlarda okutmak en büyük görevimiz” şeklinde konuştu.

“ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMLİ”

Çok güzel bir etkinlikte bir araya geldiklerinin altını çizen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan, şunları söyledi: “Güzel bir amaç için toplanıldı. DİKAB, Üniversiteli öğrencilerin eğitimi için böyle bir etkinlik düzenledi. Bu etkinliğin sonucunda birçok üniversiteli öğrencimize katkıda bulunulacak. Eğitim çok önemli ve özellikle kız çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Amaç çok güzel. Biz de bu amaca bir nebze katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize.”

“İNŞALLAH BU TÜR ETKİNLİKLER DEVAM EDER”

Güzel bir amaç nedeniyle toplandıklarının altını çizen Denizli Valisi Hasan Karahan’ın eşi Şule Meral Karahan; “Güzel bir amaç için buradayız. Denizli İş Kadınları Birliğimizin artık gelenekselleşen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenen kahvaltı programında da bir araya geldik. Güzel bir amaç için toplanılıyor. Katılım güzel. Herkese teşekkür ediyorum. İnşallah amacına ulaşır. Bu tür etkinlikler de devam eder” dedi.

PINAR ÇANKAYA- SERDAR KİRİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER