“DİKAB’dan Hikayeler” DRT ekranlarında

Kentin önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Denizli İş Kadınları Birliği Derneği, ‘DİKAB’dan Hikayeler’ projesi kapsamında DRT ile işbirliği yapacak. Kentte yaşayan ve alanlarında başarı sağlayan yaklaşık 50 iş kadını, başarılarının sırrını DRT ekranlarından paylaşacak.

“DİKAB’dan Hikayeler” DRT ekranlarında

Kentin önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB), Denizli’nin dünyaya açılan penceresi konumunda olan DRT ile işbirliğinde  ‘DİKAB’dan Hikayeler’ projesini hayata geçiriyor.

Proje kapsamında birliğe üye olan ve kendi alanlarında başarı sağlayan yaklaşık 50 iş kadını, başarılarının sırrını DRT ekranlarından paylaşacak. Tamamı aktif çalışan ya da yönetici konumunda olan kadınların öyküsü, yakında DRT ekranlarında ve sosyal medya hesaplarında yayınlanmaya başlayacak. 

“BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ PROJELERDEN BİRİDİR"

DİKAB Başkanı Nimet Kaçan, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Özel Söyleşi’ programında projeye dair açıklamalarda bulundu. Başkan Kaçar; “Proje, Denizli İş Kadınları Birliği Derneği’nin üyelerini kuruluşundan bugüne kadar videolarını çekerek onların hikayelerini dinlemek üzerine başladığımız bir proje. DİKAB’ın ilk kuruluş döneminde hiç unutmadığım bir an var, orada şöyle demiştik: ‘Bütün buradaki kadınların her birinin ayrı ayrı hikayesi var.’ Gerçekten her bir üyemizin ayrı ve farklı hikayesi var. Biz bu hikayeleri dinlemeyi, bununla ilgili bir etkinlik yapmayı çok istemiştik ama herkesin yoğunluğundan ve pandemi süreci yüzünden fırsatımız olmadı. Bu anlamda beni çok heyecanlandıran projelerden biridir. Çünkü her bir üyemizin hayatıyla ilgili, çalışma hayatıyla ilgili bize anlatacağı şeyleri dinlemek, çalışma ortamından bize bahsetmesi, neler yaşamış, bu işe nasıl başlamış, bundan kadınların feyz alacağını düşünüyorum. Bu anlamda bizim için en önemli projelerden biridir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER