DİKAB'DAN ÜNİVERSİTELİ GENÇ KIZLARA EĞİTİM DESTEĞİ

DİKAB'DAN ÜNİVERSİTELİ GENÇ KIZLARA EĞİTİM DESTEĞİ

Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) Denizlili ve üniversitede eğitim gören başarılı kız öğrenciler yararına oluşturdukları kahvaltının 2’ncisini gerçekleştirdi.  350 kişinin katıldığı etkinlikte 10 kız öğrenciye burs imkanı sağlandı.

‘Bugünün gençleri yarının iş kadınları’ sloganıyla yola çıkan Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB),  Denizlili ve üniversitede eğitim gören başarılı kız öğrenciler yararına kahvaltı düzenledi. Geleneksel hale dönüştürülen ve bu yıl ikincisi Route Cafe’de düzenlenen etkinliğe; DİKAB Başkanı Nilgün Ök, Asbaşkan Ayşen Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Eşi Şule Meral Karahan, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Berna Öztürk, DİKAB Genel Sekreteri Semra Akça Acar, birlik üyeleriyle birlikte toplam 350 kişi katıldı. Kahvaltıdan elde edilen gelirle 10 üniversiteli ve başarılı kız öğrenciye burs imkanı sağlandı. Etkinlikte ayrıca Dursun Mermer Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. Sahibi Filiz Urgan, Yeminli Mali Müşavir Demet Atilla ve Yıldız Etüt Merkezi Sahibi Hilal Tütüncü’ye birliğe üyeliklerinden dolayı üyelik beratı verildi.

“BURSİYERLERİMİZ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR FIRSAT”
Etkinlik hakkında bilgiler aktaran DİKAB Başkanı Nilgün Ök; “Bugünün genç kızları yarının iş kadınları temasıyla yola çıktığımız etkinliğimizin ikincisini gerçekleştiriyor olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl 10 başarılı üniversite eğitimi gören kız öğrencimize burs imkanı sağlamıştık. Bu sene yine aynı şekilde desteklerimize devam ediyoruz. Her sene destekçi sayımız artıyor. Bursiyer öğrencilerimizi özenle seçiyoruz. Ortalaması 2,5 ve üzeri olan öğrencileri tercih ediyoruz. Burs vermeye başladıktan sonra ortalaması 2,5’un altına düşen öğrencilerimizin bursu maalesef kesiliyor. Bizim imkan sağladığımız burs rakamları diğer burslara göre farklı. Bu nedenle verilen bursun değmesini istiyoruz. Bunu hak etmeleri ve derslerine çalışmaları gerektiğini düşünüyoruz. Bu yönde de onları teşvik ediyoruz. Biz bursiyerlerimizle ve 50 birlik üyemizle aile gibiyiz. Bursiyerlerimiz için çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“İŞ KADINI ADAYLARINI DESTEKLİYORUZ”
Başarılı genç kızların iş hayatına atılımlarının desteklenmesinin önemine dikkat çeken Asbaşkan Ayşen Zeybekci ise şunları söyledi: “Çok genç bir derneğiz. Derneğimiz iş kadınlarından oluşuyor. İş kadınlarının sayısının artması ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Arkamızı sağlama almak amacıyla yeni, genç iş kadınları yetiştirmek adına önemli bir etkinlikteyiz. Özellikle işletme ve iktisat bölümlerinde okuyan, başarılı kız öğrencilerimize burs imkanı sağlıyoruz. İş kadını adaylarını destekliyoruz. Destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER