DİKKAT! EN DERİN SEÇİM KULİSLERİ DENİZLİ CHP'DE

DİKKAT! EN DERİN SEÇİM KULİSLERİ DENİZLİ CHP'DE

‘YAZMALI EFE’DEN ADAM GİBİ TAVIR; ALKIŞLIYORUZ..
“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Melike Basmacı, 24 Haziran genel seçimleri hakkında DRT Denizli’yeözel açıklamalarda bulundu. Bir ismin milletvekili seçilmesi için “ön seçim” şartının en önemli ilke olduğuna vurgu yapan Basmacı, “Çünkü; ön seçim benim şiarım. o yüzden bu sefer milletvekili adayı değilim!” dedi. 

BABAM SALİH BASMACI’NIN VASİYETİ
Melike Basmacı, “Ben daha önce ön seçimle milletvekili oldum. şimdi ön seçim olmazsa aday olmayacağımı söylemiştim. Çünkü ben üyenin gücüne, sinerjisine, enerjisine inanan bir insanım. Baştan beri şiarım hep ön seçimdi. Ama sonuçta insanların çalışmasını sağlayan makamlar değildir. Çalışmaya devam edeceğim. Adım adım koşacağım. Ülkeme, Denizli’me hizmet etmeye devam edeceğim. milletvekili veya adayı değilim. Aksi türlü bir durum beni yorardı. Çünkü ön seçim benim şiarımdı. Rahmetli babam Salih Basmacı’nınvasiyetiydi. O yüzden bu sefer milletvekili adayı değilim” dedi..Evet, “Denizli’nin Yazmalı Efesi Melike Basmacı’yı bu adam gibi tavrından dolayı alkışlıyoruz..”

DİKKAT! DENİZLİ CHP’DEN EN DERİN KULİSLER BURADA
CHP’nin adayı; Murat Karayalçın mı, İlker Başbuğ mu? Yoksa İlhan Kesici mi? Peki sizce; Denizli CHP hangi ismi destekler? Biz genellikle Denizli CHP’yi yazarız, ancak bu kez biraz da Ankara’ya, başkent kulislerine uzanalım istedik..Ancak Denizli CHP’de son 24 saatte ortaya çıkan gelişmelerle gözlerimizi yine Denizli’ye, Denizli CHP’ye cevirdik. Çünkü; CHP Denizli 26 Nisan Perşembe günü baş döndürücü atraksiyonlarla adeta “haber sağanağı” yaşadı. 

CHP İL BAŞKANI VE İL BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFA ETTİ
Evet, dün Denizli güne; CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur’un istifa haberi ile başladı. Seçim takvimine göre 26 Nisan tarihi seçilmişlerin 24 Haziran milletvekilliği adaylık sürecinde istifa edebilecekleri en son gündü..Ertemur’u CHP Denizli Başkan Yardımcısı Ali Asker Kantürk’ün istifası izledi. CHP’nin Merkezefendi Belediyesi Meclis Üyesi Şeniz Doğan Süzek de dün istifa eden isimler arasında yer aldı. Bu arada eski Baro Başkanı Adil Demir, hiçbir yerden istifa etmese de adaylık için Ankara’da kamp kuran isimlerin başında bulunuyor. 

KARACA-ARSLAN VE ERTEMUR SEÇİM İTTİFAKI
CHP PM Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, mevcut CHP Vekili Kazım Arslan ile istifa eden İl Başkanı Ali Rıza Ertemur’un bu süreçte ortak hareket ettiği ve Denizli listesinin ilk 3sırasını oluşturma kurguları yaptıkları iddia ediliyor. Bu ekibi eski İl Başkanı Teoman Sancar’ın da desteklediği belirtiliyor. Kısacası Denizli CHP’de şu sıralar vekillik sıralaması için Denizli’ye özel farklı yerel “ittifaklardan” bahsediliyor.

ARDIÇ VE ÖNEM CHP’DEN OLASI VEKİL ADAYI MI?
Peki; Denizli CHP’den milletvekili aday başvurusuna hazırlanan isimler arasında yeni isim olarak kimler var? Eski Rektör Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç ile eski Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gökhan Önem, CHP Denizli’den aday olmaya hazırlanan isimler. 

ÇAVUŞOĞLU ADAY DEĞİLİM, HEDEFİM CHP İL BAŞKANLIĞI 
Bu arada Denizli CHP’nin eski il başkanlarından ve Ali Rıza Ertemur’un kazandığı son kongredeki güçlü rakibi Bülent Nuri Çavuşoğlu ise vekil adayı olmadığını, amacının Denizli CHP’de il başkanlığı yapmak olduğunu söyledi. 
Öte yandan Ali Rıza Ertemur’un adaylık için istifasının Denizli CHP tabanı tarafından tepkiyle karşılandığı ve  “İl Başkanlığım sürecinde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin burcuna CHP Bayrağını dikeceğim” sözünün sosyal medyada bu tepki yazıları ile birlikte dolaştığı da öne sürüldü. 

DEĞİRMENCİ VE SEZER CİHAN İSTİFA ETTİ, KOCASERT KULİSLERDEN HİÇ DÜŞMÜYOR
CHP’de sıcak gelişmeler böyle. Peki, Denizli AK Parti’de neler oluyor? Dünkü hızlı siyasi trafik AK Parti cephesinde nasıl aktı? Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan dün AK Parti’nin rutin “Başkanlar Toplantısı” için Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde idi. Denizli AK Parti milletvekili adaylığı için istifa eden isimlerin içinde en ünlüsü ve tanınanı; AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Haluk Değirmenci oldu. Değirmenci’nin istifasını Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden Denizlili bir Bürokrat takip etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, AK Parti Denizli Milletvekili adayı olabilmek için istifa etti. Bu arada Nihat Zeybekci’nin milletvekili adayı olmayacağı bir “AK Parti Denizli Vekil Listesi’nde” DENİB eski Başkanı Süleyman Kocasert’in de olabileceği, AK Parti Kulislerine eklenen önemli bir detay oldu. Ancak Kocasert’in milletvekili adaylığından çok “yerel seçimlerde” aday olacağı ve buna istekli olduğu, bu fikrinin “parti büyükleri” tarafından desteklendiği iddia edildi. 

DENİZLİLİ İLÇİOĞLU BAŞBAKANLIK TEFTİŞ KURULU BAŞKANI OLDU..
Denizlili yüksek bürokrat ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Denizli Çallı Başdanışmanı Saim İlçioğlu Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Atandı..Devletin en önemli denetleme organının başına getirilen Denizlili Saim İlçioğlu’nun, seçimlerden sonra görevine başkanlık teftiş kurulu başkanı olarak devam edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER