DİN İSTİSMARI İLE MÜCADELE PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DİN İSTİSMARI İLE MÜCADELE PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’nn 'Din İstismarı ile Mücadele' programı kapsamında Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde panel düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın FETÖ ve DAEŞ’in yapmış olduğu çalışmalardan dolayı hayata geçirdiği ‘Din İstismarı ile Mücadele’ paneli Denizli Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesi Konfernas Salonu’nda gerçekleştirildi. 81 ilde gerçekleştirilmesi planlanan ve ilk etapta 40 ilde gerçekleştirilecek olan panel, Denizli’de büyük ilgi gördü. Panele; Denizli Vali Yardımcısı Halil Canavar, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, çok sayıda din görevlisi ve davetli katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Kurullar ve Kordinasyon Daire Başkanı Muhammet Zeyd Özel, Başkanlık Vaizi Nurettin Muhtar Acar ve Ankara’da Vaiz’lik görevi yürüten Ulviye Ezerbolatoğlu, konuşmacı olarak yer aldı ve ‘din istismarı’ ile ilgili bilgiler verdi.

“İSLAM DÖNEMİNDE MAALESEF TEFRİKALAR YAŞANDI”
Gerçekleştirilen panelde düşüncelerini dile getiren Denizli Vali Yardımcısı Halil Canavar, “ Hepimizin bildiği üzere İslam tarihinde maalesef zaman zaman tefrikalar yaşandı. Sapıkça diyebileceğimiz cereyanlar meydana geldi. Bunlar bizden çıktı. Başta Hz. Ali’nin şehit edilmesi buna örnektir. Tek başımıza kendimize referans yaptığımız zaman o bizi hiç olmadık istikametlere götürebilir. FETÖ’de buna benzer olaylar gerçekleştirdi. Tarihte görüşmemiş fitneyi, içinde bulunduran bir örgüt doğdu. Bizlere 15 Temmuz’da ihanet etti. Bu ülkenin işgal edilmesi için arka çıktı. Hz. Muhammet’in güzel bir sözü vardır. “Ümmetim kötülük üzerine ittifak etmez” İşte bu hadis’i şerif tecelli etti. Bu halk 15 Temmuz’da birlik oldu. Ama ülkemizin işgal girişimine direndik. Bu panelde emeği geçen herkesi teşekkür ederim” dedi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”
Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın 81 ilde planladığı ve ilk olarak 40 ilde başlayan paneli Denizli’de. FETÖ,  DAEŞ ve benzeri terör örgütlerinin din, kuran, Allah ve peygamber ile nasıl aldattıklarının izahı yapılacaktır. Bunları zaten biliyorsunuz ama daha ayrıntılı şekilde çalışma yapıldı. Burada en güzide bir şekilde din istismarı ile ilgili bilgilendirme yapılacak. Cenab-ı hak cümlemizi ve aziz milletimizi bütün belalardan korusun ve muhafaza eylesin. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
  

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER