Diş hekimleri Ata’nın huzuruna çıktı

Denizli Diş Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Eskicioğlu ve yönetimi, ‘Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’ kapsamında Valilik önünde bulunan ‘Atatürk Atı’na çelenk sundu.

Diş hekimleri Ata’nın huzuruna çıktı

Denizli Diş Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Eskicioğlu ve yönetimi, ‘Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’ kapsamında Valilik önünde bir araya gelerek; ‘Atatürk Atı’na çelenk sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Başkanı Eskicioğlu, “Dişçi Mektebi bütçesinin 22 Kasım 1908'de Maarif Nezareti'ne gönderilmesiyle kuruluş sürecinin başladığı bilimsel diş hekimliğinin kuruluşunun yıl dönümü olan 22 Kasımlar, 1996 yılından itibaren Sağlık, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlıkları’nın oluru ile ‘Diş Hekimliği Günü’ 22 Kasımı içine alan hafta da ‘Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’ olarak bütün yurtta kutlanmaktadır. 22 Kasımlar; bir taraftan toplumun ağız diş sağlığı bilincini arttırmak üzere yapılan etkinliklerle diğer taraftan da diş hekimliğinin ve diş hekimlerinin geleceğinin tartışıldığı, Türk Diş Hekimleri Birliği ve Diş Hekimleri Odaları’nın ağız diş sağlığı politikalarını, ilgili kurum ve kuruluşlarla ve de siyasi karar vericilerle paylaştığı önemli günlerdir” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ"

Diş hekimlerinin sorunlarına ilişkin de konuşan Başkan Eskicioğlu, şunları aktardı: “Her şeye rağmen bizler mesleğimizi ve toplumun ağız diş sağlığını koruma ve geliştirilmesinde üstlendiğimiz sorumlulukla hareket ederek, karşılaştığımız sorunları çözmek durumundayız. TDB ve Diş Hekimleri Odaları, kuruluşlarından itibaren hiç bir siyasi görüşün etkisinde kalmadan etik değerlere saygılı, bilimsel temelli ağız diş sağlığı hizmetlerini, toplum genelinde önceleyen politikaları savunmuş ve bundan sonra da savunmaya devam edecektir. Bilimsel Diş Hekimliği’nin kuruluşunun 113’üncü yılında aynı heyecan aynı gayret ve aynı idealler altında birleşen bizler, diş hekimliğinin gelişmesi ve diş hekimlerinin hak ettikleri yaşam standartları içerisinde toplumun saygın bireyleri olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesileyle halkımızın ve tüm diş hekimliği ailesinin, Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’nı ve Diş Hekimliği Gününü saygı ve sevgiyle kutluyor, esenlikler diliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER