‘Dış pazarlarda müşteri bulma teknikleri’ anlatıldı

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) eğitim faaliyetlerini sürdüren DENİB Akademi, ‘Dış Pazarlarda Müşteri Bulma Teknikleri Eğitimi’ni gerçekleştirdi.

‘Dış pazarlarda müşteri bulma teknikleri’ anlatıldı

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) eğitim faaliyetlerini sürdüren DENİB Akademi, çalışmalarına devam ediyor. DENİB Akademi, ‘Dış Pazarlarda Müşteri Bulma Teknikleri Eğitimi’ni gerçekleştirdi. DENİB’de düzenlenen eğitime; Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü’nden Ceyhun Yeşilşerit konuşmacı olarak katıldı.

Eğitimde; rekabet stratejisi, uluslararası ticaretin önemi, uluslararası pazarlama yol haritası, uluslararası tedarik yol haritası, pazara giriş stratejisi, hedef pazar seçim süreci, uluslararası pazar araştırması, olası bilgi kaynakları, ürünümüzle ilgili potansiyel müşterileri bulabileceğimiz veriler ve hazır rapor kaynakları konuları ele alındı. Uluslararası pazarlamada başarının anahtarının, her işletme faaliyetinde olduğu gibi, kaynakları doğru yönetmekten geçtiğinin altını çizen Eğitmen Ceyhun Yeşilşerit, bu nedenle uluslararası pazarda güçlü olmanın ilk koşulunun küresel pazarı bölümlere ayırarak hedef pazarların seçilmesi olduğunu belirtti.

Yeşilşerit; “Uluslararası pazar araştırması ile pazarlamanın karşılaştığı ürün, piyasa ve müşteri ile ilgili sorunların çözümüne yardımcı olacak bilgilerin sistemli ve objektif bir şekilde toplanır ve analiz edilir. Veriden bilgiye, bilgiden strateji oluşturmaya, stratejiden müşteriye ulaşma yolculuğu olan özellikle çağdaş ihracat pazarlamasının temelini oluşturan ‘Stratejik Rekabetçi İstihbarat’ konusundaki eğitim esnasında verilen bilgiler ve birebir yapılan uygulamalar ile bu bilgileri içselleştirilmesine özen gösterdik. Bu bağlamda pazarlama yöneticileri rekabet istihbarat çalışmalarını yaparak, yeni belirledikleri pazarla ilgili devlet desteklerinden de yararlanabileceklerdir. Devlet desteklerinden yararlanma firmalar için oldukça önemlidir” dedi.

Eğitim programı; yapılan bilgilendirmeler, interaktif uygulamalar ve soru-cevap bölümüyle tamamlandı. DENİB Akademi eğitimlerine 31 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenecek olan ‘Kurumsal Siber Güvenlik Eğitimi’ ile devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205