DİSGDER, ‘İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ’NİN İLKİNİ YAPTI

Denizli İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanları Derneği (DİSGDER)tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri’nin ilki gerçekleştirildi. Denizli Ticaret Odası’nın ev sahipliği yaptığı seminerde katılımcılar; iş güvenliğinde korunma yöntemleri, işe uygun ürün seçimi ile yüksekte ve kapalı alanda çalışma konularında bilgilendirildi.

DİSGDER, ‘İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ’NİN İLKİNİ YAPTI

Denizli İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanları Derneği (DİSGDER),iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, sağlık çalışanları ve firma yetkililerine yönelik ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri’nin ilkini gerçekleştirdi. 3M Türkiye İş Güvenliği Ege Bölge Satış Yöneticisi Mehmet Almalı ve ARGA SAFETY Founding Director Özgür Kaya, Denizli Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katıldı. Seminerde katılımcılara; iş güvenliğinde solunum koruma, kulak koruma, göz koruma, motorlu solunum sistemleri, SCBA ve kaçış sistemleri, ANSELL Vertical Sales Manager İbrahim Tekir tarafından el ve kol korumasındaki yeni standartlar, yapılacak işe göre uygun ürün seçimi ve kimyasal koruma için analiz yöntemleri ve yüksekte çalışma ve kapalı alanlarda çalışma konularında bilgiler aktarıldı.

“SEMİNERİ OLDUKÇA ÖNEMSİYORUZ”

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren DİSGDER Yönetim Kurulu Başkanı Metin Aybar; “Derneğimiz 6 yaşında. Türkiye genelinde 82 dernek var. Denizli'deki derneğimizde bunlardan biri.  Her firmanın yaptığı isin niteliğine göre uygun donanımı kullanması gerekiyor. İş sağlığı ve güvenliği alanındaki arkadaşlarımız firmalarda karşılaştıkları durumlara karşı reçete hazırlamak zorunda. Semineri oldukça önemsiyoruz. Yeni çıkan ürünleri tanıma ve bilgileri genişletme anlamında yararlı olacağını düşünüyorum. Seminerimizin başarılı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 “SEMİNERİ GELENEKSEL HALE DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ”

Gümüşsu Arıtma Genel Müdürü Çevre Yüksek Mühendisi İş Güvenliği Uzmanı Ülkü Emer ise semineri geleneksel hale dönüştürmek istediklerini belirterek; “Denizli’de uzun bir süredir bu konularla ilgili çok fazla eğitim verilmediğini gördük. Bu anlamda hem iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturmak hem de çalışanları sağlıklı ve güvenli bir ortamda koruyabilmek adına bir seminer düzenledik. Katılımcılarımızın oldukça memnun kaldığını gördük. Seminerin ilkini gerçekleştirdik. İlerleyen süreçte dernek olarak semineri geleneksel hale dönüştürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER