DİVARCI, CHP'Lİ İLK BAŞKAN ADAY ADAYI

CHP'de uzun yıllar siyaset yapan isimlerden olan Ahmet Divarcı, Pamukkale Belediye Başkan aday adaylığını resmen açıkladı. CHP Denizli İl Başkanğı Göksel Erdoğan Konferans Salonu’nda partililerle bir araya gelen Divarcı, “3 yıla yakındır Pamukkale’de insanlarla tek tek görüştük. Eksikleri biliyoruz. Nasıl proje getirileceğini biliyoruz. Biz bu işe hazırız” dedi.

CHP’de uzun yıllardır siyaset yapan isimlerden Ahmet Divarcı, parti binasında düzenlenen toplantıda Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çevre ilçelerden gelen partililer katıldı. 31 Mart yerel seçimlerine giden yolda, CHP ailesinin ilçelerdeki aday adaylarının açıklanması için toplandıklarını ifade eden Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, “2019 yerel seçimleri öncesinde CHP ailesi, birlik ve beraberlik içinde. Hep birlikte Pamukkale, Merkezefendi, ilçe ve Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için el ele verdi. Partimizin yıllardır her kademesinde, çeşitli görevlerde mücadele etmiş bir dava adamı Ahmet Divarcı, Pamukkale Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayacak. Kendisine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“SEÇİM STARTINI 16 EYLÜL’DE VERMİŞTİK”
Partililerin yoğun ilgisine teşekkür eden CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, “ Burada hep birlikteyiz. Çiftçilerimiz, esnafımız bugün buraya kadar geldi. Seçim startını 16 Eylül’de vermiştik ama bugün resmen başladı. Ahmet Dİvarcı, mertliği ve dürüstlüğüyle tanınan birisi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

DİVARCI, GÖKSEL ERDOĞAN’I UNUTMADI
Ceketinde parti rozeti bulunan herkesin bir adayı olduğunu bildiğini söyleyen Pamukkale Belediye Başkan aday adayı Ahmet Divarcı, “Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Öncelikle hüznü ve heyecanı yan yana yaşadığımızı söylemek istiyorum.  Devrimci Göksel Erdoğan arkadaşımızı yakın zamanda kaybettik. Özlemle anıyorum. 19 Eylül Gaziler Günü’nüde unutmamak gerek. Gazilerimizin gününü içtenlikle kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi anıyorum” dedi.

“BİZ BU İŞE HAZIRIZ”
Pamukkale’nin 2014 yılında ilçe olduğunun altını çizen Divarcı, “Pamukkale; doğası, insanı, turizmi, toprağı ve insanıyla bambaşka bir yer. Bu güzel topraklarda hak ettiğimiz yerde istediğimiz gibi yaşıyor muyuz? 4,5 yıldır Ak Parti iktidarının yönettiği bu belediyeciliği sizlerin takdirine bırakıyorum. AK Parti’yi eleştirmek gibi niyetim yok. Ama yaptıkları her şeyin doğrusunu açıklayacağız. 350 Bin kişilik Pamukkale’de istediğimiz gibi yaşamıyoruz. 3 yıla yakındır Pamukkale’de insanlarla tek tek görüştük. Sanayide olsun, tarlada olsun çalışan herkesle görüştük ve eksikleri biliyoruz. Nasıl proje getirileceğini biliyoruz. Biz bu işe hazırız” şeklinde ifade etti.

“PAMUKKALE’Yİ GÜZEL GÜNLERE GÖTÜRECEĞİZ”
“Sadece inşaatla belediyeciliğin yürümeyeceğini göstereceğiz” diyen Divarsı; şunları söyledi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olarak, bu ilçede nasıl belediyecilik yapılacağını, nasıl insanlara uzanılması ve yaraya merhem olması gerektiğini önümüzdeki günlerde göstereceğiz. Tarihi, kültürü insanı ve her şeyiyle bu Pamukkale’yi güzel günlere götüreceğiz. İçselleştirilmiş,  bilim ve aklın ışığında 31 Nisan günü göreceksiniz. Kazanmayacağız diye bir şey yok. Yolumuz açık olsun.” Toplantının ardından Divarcı, Göksel Erdoğan Toplantı Salonu’nun balkonuna çıkarak; partililere selamladı.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER