DİYANET İŞLERİ UZMANI IRMAKLI, DENİZLİ’DE

Diyanet İşler Başkanlığı 4/B sözleşmeli personel statüsünde göreve başlayan Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım olarak atanan personele yönelik mesleğe hazırlık eğitimleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Mustafa Irmaklı bir dizi program için Denizli’ye geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Mustafa Irmaklı, ‘Mesleğe Hazırlık Eğitimi’ ile yaz Kur’an kursu faaliyetlerini yerinde görmek üzere Denizli’ye geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Mustafa Irmaklı’ya, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık eşlik etti. Irmaklı, ilk olarak Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ndeki sözleşmeli Kur’an kursu öğreticilerinin bulunduğu ‘Mesleğe Hazırlık Eğitimi’ derslerine katıldı. Burada konuşan Uzmanı Irmaklı, “Milletimizin ve insanlığın bugünü ve geleceği adına yapacağımız en önemli çalışma; hayatın ve varoluşun gayesini idrak eden, kendine, topluma, çevreye ve Rabbine karşı sorumluluklarının farkında olan, Hz. Peygamber’i ve onun tebliğ ettiği üstün ahlaki ilkeleri özümseyen, bütün insanlığın huzur ve güvenini isteyen bir nesil yetiştirmektir. Biliyoruz ki bir nesil yetiştirmek emek, özveri ve zaman isteyen bir iştir. Bu konuda nasihat ya da bilgi aktarımı yanında rol model olmak, yaşayarak örnek olmak daha önemlidir” dedi.

“SİZLERİ VE AİLELERİNİZİ TEBRİK EDİYORUM”
Irmaklı, daha sonra Merkezefendi Müftülüğü Hilal Camii, Orhan Abalıoğlu Hilal Kur’an Kursu ile Pamukkale Müftülüğü Asmalıevler Camii ve Asmalıevler Gülsüm Yılmaz Kur’an Kurslarını ziyaret etti. Burada öğrencilere seslenen Irmaklı, “Sevgili çocuklar, sizler inancı sağlam, vatanına, milletine, ezanına, bayrağına bağlı, cesur, özgüveni yüksek ve güzel ahlak sahibi nesiller olarak yetişme gayreti ile Yaz Kur’an kurslarına geliyorsunuz. Sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum. Sizlere başta Kur’an ve Sünnet olmak üzere İslam’ın evrensel mesajlarını öğretmek için gayret sarf eden hocalarınızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER