DİYANET’TE KURBAN VEKALET ÜCRETLERİ; YURT DIŞI 625 TL, YURT İÇİ 850 TL

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Vekalet Yoluyla Kurban’ konulu toplantıda konuşan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık; “ Kurban vekalet ücretleri yurt dışı 625 TL, yurt içi 850 TL olarak belirlendi. Denizli bağışlarda sırasını ilk 3’e çıkarmalı” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Vekalet Yoluyla Kurban’ konulu toplantı düzenlendi. EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Diyanet İşleri Uzmanı Ahmet Sünetci, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, ilçe müftüleri, müftülük büro çalışanları, imamlar, müezzinler ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı. Toplantıda katılımcılar, yurt içi ve yurt dışı kurban vekaleti hizmetleri hakkında bilgilendirildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Seyyid Emir Sultan Cami Müezzini Kayyımı Mehmet Fatih Kayacan tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu. Kürsüye çıkan ve katılımcılara seslenen Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık; “Vekaletle kurban bağışları yurt içi ve yurt dışında yılda bir kez evine et girecek insanlara ulaşacak.  Kurban vekalet ücretleri yurt dışı 625 TL, yurt içi 850 TL olarak belirlendi. Sizlerden bu sene Denizli’nin sırasını yükseltmesinde destek bekliyorum. Denizli yapılan sıralamada hak ettiği yeri bulmalı. Denizli sırasını ilk 3’e çıkarmalı. Ben sizlere güveniyorum” dedi.  

“HEDEFİMİZ HİSSE SAYISINI 400 BİN’E ULAŞTIRMAK”
İl Müftüsü Aşık’ın ardından konuşan Diyanet İşleri Uzmanı Ahmet Sünetci; “Türkiye Diyanet Vakfımız, Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte 140 ülkede hizmet sunuyor. 1993 yılından bu yana vekalet yoluyla kurban kesim programı düzenleniyor. 1993 yılında 2 bin hisse bağış ile başlayan bu organizasyon 24 yıl sonra 257 bin 800’e ulaştı. 100 kat büyüdü. Bu büyüme değerli hocalarımızın gayretleriyle oldu. Hedefimiz bu hisse sayısını 300-400 bin’e ulaştırmak” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER