DOD’un Hayat Birlikte Güzel Projesi, seminerle sonlandı

Denizli Otizm Derneği (DOD) tarafından Mikro-Fon Programı kapsamında uygulanan Hayat Birlikte Güzel projesi, ‘Hayat Birlikte Güzel Kapsayıcı Eğitim Semineri ve Sanat Atölyesi Sergisi’ ile son buldu.

DOD’un Hayat Birlikte Güzel Projesi, seminerle sonlandı

Denizli Otizm Derneği (DOD) tarafından Mikro-Fon Programı kapsamında uygulanan Hayat Birlikte Güzel projesinin kapanışı, Merkez Efendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hayat Birlikte Güzel Kapsayıcı Eğitim Semineri ve Sanat Atölyesi Sergisi’nde Boğaziçi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Hande Sart, Av. Deniz Yazgan, Mikro-Fon Atölye Eğitmenleri Gülpembe Yakın, Binnaz Sönmez Dursun ve DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik’in sunum yaptı.

Hayat Birlikte Güzel Projesi kapsamında otizmli ve tipik gelişim gösteren çocukların katılımıyla düzenlenen sanat ve müzik atölyelerinin eğitmenleri Gülpembe Yakın ve Binnaz Sönmez Dursun, hem yaptıkları çalışmaları anlattılar hem de deneyimlerini paylaştılar.

Seminerin gerçekleştirildiği kültür merkezinde çocukların atölyeler sırasında ürettiği eserler de sergilendi. DOD’un okul öncesinden başlayarak hayatın her alanında kanaştırmayı savunduğunu ve bunu destekleyici çalışmalar sürdürdüğünü belirten DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik, tersine kaynaştırma uygulamalarını ve yaz kulüplerinde gerçekleştirdikleri çalışmaları aktardı.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER