DOĞADEN GRUBU ÇAMELİ'DE YÜRÜDÜ

DOĞADEN GRUBU ÇAMELİ'DE YÜRÜDÜ

Denizli Doğa Yürüyüş Grubu(DOĞADEN), Çameli İlçesi Kınıkyeri Mahallesi’nde doğa yürüyüşü düzenledi. Denizli Doğa Yürüyüş Grubu(DOĞADEN), Çameli İlçesi Kınıkyeri Mahallesi’nde doğa yürüyüşü düzenledi. Çameli’de doğa sporlarına ilginin her geçen yıl arttığını belirten DOĞADEN Grubu Başkanı İbrahim Yavuz Kesgin, bu dağların kış döneminde hem yerli hem yabancı doğa sporcularının yoğun ilgi gösterdiği dağlar olduğunu kaydetti. Başkan Keskin, “Kış sporları günübirlik ve kamplı yapılabiliyor. Günübirlik etkinliklerde 4-5 kilometreden 20 kilometreye kadar mesafeli kar yürüyüşleri yapılır. Bu dağlarda biriken kar, bölgenin hem içme hem tarımsal sulama suyu ihtiyacını karşılıyor ve çok önemli yer altı su kaynakları oluşturuyor. Yöre halkı da doğa sporcularına alışık ve her zaman dayanışma içinde. Kış turizmi açısından önemli potansiyeldir. Görsel açıdan da çok zenginlikler içerdiği ve muhteşem manzaralar sunan bu dağlarda yaban hayatı da çok zengin” dedi.

“KARDA YÜRÜYÜŞÜN ZEVKİNİ TADAN BİLİR”
Ocak ayında olduğumuzu televizyonlarda kar yağışı haberlerini duyduklarını değinen Keskin “Ocak ayındayız ve artık televizyonlarda kar yağışı haberlerini duymaya başladık. Sanırım yakında ülkemizin pek çok bölgesi kar ile kaplanacak. Kar, doğayı değiştirir ve bize pek alışık olmadığımız olağanüstü güzel manzaralar sunar. Bu nedenle bizde elbette bu güzelliği görmek isteyerek kendimizi doğaya atacağız. Tüm yürüyüşümüz boyunca kar sürekli diz boyu ya da aşar vaziyetteydi. Bu sebeple zaman zaman ve özellikle orman içinde karın 20 santimetreye düştüğü yerlerde kendimizi otobana çıkmış hissediyorduk. Karda yürüyüşün zevkini tadan bilir. Bu denli keyif ve yorgunluğun bir araya geldiği bir aktiviteyi bulmak zordur” diye konuştu.

Başkan Keskin, şunları söyledi: “Uygun bir zaman ve fırsatta herkesin denemesini temenni ederim. Yürüyüşe katılan grup Çameli İlçemizin güzelliklerini onların görmek çok güzel. Çameli her zaman doğa sporları yapan herkesin yanında olacaktır. Çameli inşallah doğası ile doğa sporlarının merkezi olacaktır.”

“TÜM DOĞASEVERLERİ ÇAMELİ’YE BEKLİYORUZ”
Çameli Kınıkyeri Mahallesi’nden başlayan yürüyüş Gölhisar İlçesi’nde son buldu. Yürüyüş ekibine öncülük yapan Abdülmelik Akkan ise “Çamelili dağcılar olarak, yaz-kış doğa yürüyüşlerine katılanlara rehberlik yapıyoruz. Bu haftaki etkinliğimiz yer yer 1,5 metre kar olmasına rağmen oldukça eğlenceliydi. Kar eriyip donduğu için bazen kara gömül sekte, üzerinde kolaylıkla yürüyebildik. Çameli doğa yürüyüşleri için çok güzel parkurlara sahip. Çameli dışından da birçok dağcı arkadaşımızı yürüyüş için buraya geliyor. Tüm doğaseverleri Çameli’ye bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER