Doğalgaz alamayan ailelerin sorunları çözülüyor!

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde tesisatında kaçak olduğu gerekçesi ile 700'e yakın dairenin doğal gazı kesildi. Konuyu mercek altına alan Denizli Valiliği, 22 bloğun arızası giderilerek Enerya tarafından bu bloklarda bulunan hanelere doğalgaz verilmeye başlandığını ve kalan 26 bloğun arızası ise 01 Ekim Salı Günü akşama kadar giderileceğini bildirdi.

Doğalgaz alamayan ailelerin sorunları çözülüyor!

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde tesisatında kaçak olduğu gerekçesi ile 700'e yakın dairenin doğal gazı kesildi. Olayın Denizli basınında yer bulmasının ardından Valilik harekete geçti. Denizli Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Bazı basın yayın organlarında; ‘Denizli’de 700 Aile Doğalgazsız Kaldı’ başlıklı yer alan haberler üzerine açıklama yapılması lüzumu oluşmuştur.

Merkezefendi İlçemizin Karahasanlı Mahallesi’nde Denizli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla TOKİ tarafından yapılan sosyal konutlarda doğalgaz tesisatında kaçak olması sebebiyle; Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından konutlarda inceleme yapılmış, kaçak tespit edilen 48 bloktaki 737 dairenin gaz akışının vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sebebiyle kesilmiştir. Bunun üzerine Merkezefendi Kaymakamlığı’nca TOKİ Sosyal Konutlarının doğalgaz tesisatını döşeyen yüklenici firma haberdar edilmiş, ilgili firma arızayı gidermek için gerekli çalışmaları hemen başlatmıştır. 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle 22 bloğun arızası giderilerek; Enerya tarafından bu bloklarda bulunan hanelere doğalgaz verilmeye başlanmış, kalan 26 bloğun arızası ise 01 Ekim 2019 Salı Günü akşama kadar giderilerek, doğal gaz verilmeye başlanacaktır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına ilgili konu Merkezefendi Kaymakamlığı’nca yakından takip edilmektedir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER