“Doğalgaz el yakıyor, paramız Ensar’a gidiyor”

Başkentgaz’ın, Türk Kızılayı üzerinden Ensar Vakfı’na 8 milyon Dolar aktarılması iddialarına ilişkin açıklama yapan Sol Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban; “Doğalgaz el yakıyor, paramız Ensar’a gidiyor” dedi.

“Doğalgaz el yakıyor, paramız Ensar’a gidiyor”

Sol Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, Başkentgaz’ın, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 8 milyon Dolar aktarılması iddialarına ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

Başkan Çoban açıklamasında şu görüşler yer verdi: “Doğalgaza yapılan zam üstüne zamlarla faturalar cep yakıyor. Anlaşılıyor ki kabaran faturalarımızın nedenlerinden birisi de gizli Ensar vergisiymiş. İktidardan ihale alan şirketler halkı soyarak; ihale bedeli olarak paralel vakıflara para aktarıyor ve bunu da Kızılay gibi bir yardım kuruluşunu paravan olarak kullanıp vergiden de kaçarak yapıyorlar. İktidar kirli ve karanlık ilişkiler ağında yüzüyor, bu ortaya çıkan ise buzdağının görünen yüzünden başkası değil. Her yanından pislik akan bu rezil düzene mahkum da razı da değiliz. Birlikte temizleyebiliriz, temizleyeceğiz. Kızılay üzerinden Ensar‘a aktarılan 8 milyon Dolar, iktidarın karanlık para ağını göz önüne seriyor. Doğalgaz el yakıyor, paramız Ensar’a gidiyor. Kerem Kınık, 2015 yılında Kızılay başkanı oluyor. Bu tarihten itibaren Kızılay’a yapılan yardımlarda büyük bir artış var. 2015’i takip eden 3 yılda toplanan bağış miktarı 6 milyar 899 milyon TL. Önceki döneme göre bağış 32 kat artıyor. Bu bağışın ne kadarı Ensar’a aktarıldığı ne şekilde nerelere aktarıldığı bilinmiyor. Ancak; Kızılay’ın sadece ortaya çıkan bu olayda değil pek çok benzer işlemin aracısı olduğunu tahmin etmek zor değil. Ensar, iktidarın bir paralel kasası olarak da görülebilir. Belli ki, yandaş şirketler kamudan aldıkları ihale paylarını iktidarın paralel kasalarına yönlendiriyor. Bu rezil düzene ve kirli siyasete razı değiliz. Hep birlikte temizleyebiliriz ve temizleyeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211