Doğaltaş Fuarı, 25. kez kapılarını dünyaya araladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE İzmir Fuarı, binlerce sektör temsilcisinin katılımıyla açıldı. 25'inci kez düzenlenen MARBLE İzmir’de, bu yıl Denizli’den 70 firma katıldı.

Doğaltaş Fuarı, 25. kez kapılarını dünyaya araladı

Bu yıl 25'inci yaşını kutlayan dünyanın en büyük fuarlarından MARBLE İzmir Fuarı, 4 gün süresince Türkiye ile dünyanın her bölgesinden sektör profesyonelini Fuarİzmir'de ağırlayacak. İzmir'in dünyaya açılan en büyük kapısı olan MARBLE İzmir Fuarı, 30 Mart Cumartesi gününe kadar binlerce sektör profesyoneline ev sahipliği yapacak. Fuarın açılışına; CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı JakEskinazi, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.“İZMİR'DE BUGÜN DOĞALTAŞIN BAYRAMI KUTLANIYOR”

25'inci MARBLE İzmir Fuarı'nın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'de fuarcılığın nasıl yapılması gerektiğini dünyaya gösterdiklerini ileri sürerek "Bizden sonra bayrağı devralacak arkadaşlar fuarcılığı daha da ileriye götürecek. Fuarcılık için yapılan bu mekan sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin parasıyla 337 bin metrekare alan kamulaştırılarak yapıldı. Yeriniz varsa bunu büyütmeniz mümkün. İzmir'de bugün doğaltaşın bayramı kutlanıyor” dedi. Fuarın açılış kurdelesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte açılışa katılınlar tarafından kesildi. Açılışın ardından Başkan Aziz Kocaoğlu, İZFAŞ Genel Müdürü Gül Şener ile birlikte fuarı gezerek stantları ziyaret etti. Kocaoğlu, tasarım yarışmasına katılan modelleri yakından inceleyerek bilgi aldı.DENİZLİ’DEN 70 FİRMA KATILDI

25'inci MARBLE İzmir Fuarı'na bu yıl 209'u yabancı olmak üzere toplamda bin 100'e yakın firma katılıyor. Fuarda; Almanya, Amerika, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Danimarka, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, Hong Kong, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Japonya, Katar, Mısır, Moritus, Polonya, Rusya, San Marino, Suudi Arabistan,Vietnam ve Yunanistan yer alıyor. Dünya doğal taş rezervlerinin yüzde 35'ine sahip olan Türk doğal taş sektörünün şovuna sahne olacak 25. MARBLE İzmir Fuarı'nda, 63 ülkeden yüzlerce satın almacı bulunacak. Fuar süresince yerli ve yabancı katılımcılarla ticari görüşmeler yapma imkanı yakalayacak satın almacılar, başta İzmir olmak üzere ülke ekonomisi ve ihracata katkı sağlayacak. 25'inci kez düzenlenen MARBLE İzmir’de, bu yıl Denizli’den 70 firma katıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211