Doğaltaş Fuarı’nın yıldızı; Denizli

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE İzmir Fuarı, 25’inci kez dünyaya kapılarını aralarken; Denizli’den katılan yaklaşık 70 firma, adeta fuarın yıldızı oldu

Doğaltaş Fuarı’nın yıldızı; Denizli

Bu yıl 25'inci kez kapılarını dünyaya aralayan ve dünyanın en büyük fuarlarından olan MARBLE İzmir Fuarı, Türkiye ile dünyanın her bölgesinden sektör profesyonelini Fuarİzmir'de ağırlıyor. İzmir'in dünyaya açılan en büyük kapısı olan MARBLE İzmir Fuarı, 30 Mart Cumartesi gününe kadar binlerce sektör profesyoneline ev sahipliği yapacak. 25'inci kez düzenlenen MARBLE İzmir’de, bu yıl Denizli’den 70 firma katılarak adeta fuara damga vurdu. DRT Denizli Televizyonu yaptığı naklen yayınlarla fuarın nabzını tutuyor.

“ÜLKEMİZ İHRACATI AÇISINDAN DA ÇOK İYİ BİR FUAR”

Fuar hakkında konuşan Denizli Makina Sanayici ve İşadamları Derneği ve Zimek Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, “İzmir Mermer Fuarı, dünyanın en büyük doğaltaş fuarıdır. Bu yıl 25’inci organizasyonu yapılıyor. ZİMEK olarak biz de bu fuara 20’nci kez katılıyoruz. Bu sektöre girdiğimizde Türkiye’deki doğaltaş sektörü çok fazla ivme kazanmış değildi. Son 10 yıl içerisinde inanılmaz bir ivme kazandı ve ihracat rakamları ciddi şekilde arttı. Denizli olarak da fuara 70’in üzerinde katılım var. Bu da hem Denizlimiz hem de ülkemiz adına sevindirici bir olay. Bu fuarın da ciddi bir ziyaretçi sayısı var. Geçtiğimiz yıl 50 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısı vardı. Bu fuar dünyaca ünlü bir fuardır. Dünyanın en iyi fuarlardan biridir. Ülkemiz ihracatı açısından da çok iyi bir fuar” dedi.

“BİZ SONUNA KADAR ÇEVRECİYİZ”

Denizli Madenciler Ve Mermerciler Derneği Başkanı Serdar Sungur ise şunları aktardı: “Biz, mermerciler olarak elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Biz binde 2,5’luk bir alanda maden çıkarabilmek için alanlarımızı kullanıyoruz ama kat kat ödeyerek yeni orman alanları üretiyoruz. Gelecekte bu sektörde söz sahibi olabilmek için bu madenlerimizi kullanmamız gerekiyor. Biz bunu binde 2,5’luk bir alanda yapıyoruz. Biz sonuna kadar çevreciyiz. Çünkü bizim çocuklarımız burada yaşayacak. Bize inansınlar. Biz ülkemize döviz kazandırmak istiyoruz. Halkımızın refahını arttırmak istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221