Doğan; “Evde bakım yeni bir boyut kazanacak”

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Millet İttifakı CHP’li Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, ‘Evde Yaşlı Bakımı’ projesi hakkında açıklama yaparak; “Evde bakıma yeni bir boyut kazandıracağız. İlçemizdeki sivil toplum kuruluşları ve hayır kurumlarıyla birlikte hareket edip, yaşlılarımızın bakımları gibi yeme-içme ihtiyaçlarını da karşılayacağız” dedi.

Doğan; “Evde bakım yeni bir boyut kazanacak”

Millet İttifakı CHP’li Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, seçim çalışmalarını hız kesmeden devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında çalmadık kapı, gitmedik sokak bırakmayan Doğan, ilçeyi karış karış dolaşarak, vatandaşların sıkıntılarını dinliyor. Projeleri hakkında da açıklama yapan Doğan; “Tüm projelerimizin merkezinde insan var. Sizlerden aldığımız geri dönüşlerle şekillendirdiğimiz projelerimizi sizlerin yararına olacak şekilde hayata geçireceğiz. Evde bakıma yeni bir boyut kazandıracağız. Yaşlılarımız için geliştirdiğimiz projemiz ile Merkezefendi’de kimse kendini yalnız hissetmeyecek” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA SICAK YEMEK SERVİSİ DE YAPACAĞIZ”

‘Evde Yaşlı Bakımı’ projesinin detaylarını paylaşan Doğan, “Bizleri büyütüp besleyen, bugünlere gelmemizi sağlayan büyüklerimiz için geliştirdiğimiz projemiz ile yaşlılarımıza vefa borcumuzu ödemeliyiz. İlçemizde yaşayan yaşlılarımıza evde bakım hizmetlerini ilçe belediyesi olarak sağlayacağız. Temizlik ve bakımın dışında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek servisi de yapacağız” diye konuştu.

“HAYIRSEVERLER İLE BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ”

Vatandaşların çok önemsediği projenin, alışılagelmişin dışında bir uygulama olarak değerlendirildiğini belirten Doğan, şunları söyledi: “İlçemizde bakıma muhtaç yaşlılarımızın ve yatağa bağımlı dar gelirli yurttaşlarımızın kişisel bakım ve ev temizliğini yapacağız. Bunun yanı sıra ilçemizde faaliyet gösteren hayırsever iş insanlarımız ve STK’lar ile bir araya gelerek, alışılagelmiş evde bakım hizmetinin yanı sıra yaşlılarımızın yeme içme gereksinimini de karşılayacağız. Ekiplerimiz ile yaşlılarımızın üç öğün sıcak yemek yemelerine yardımcı olmak istiyoruz. Söz veriyoruz, Merkezefendi’de kimse kendini yalnız hissetmeyecek. Biz böylesine bir durumda, ‘bize ne, bu büyükşehirin hizmeti’ demeyeceğiz. Bizim dönemimizde kimsenin eli havada kalmayacak.”

“BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE DEĞİŞİMİ SAĞLAYACAĞIZ”

Çalışmaları kapsamında daha sonra HT Grand Tekstil, Aya Residance ve Tower Center sitesini ziyaret eden Şeniz Doğan, seçmenler tarafından başkan gibi karşılandı. Projeleri vatandaşlar tarafından çok beğenilen Doğan, Merkezefendi’nin her mahallesinde, her sokağında, insan odaklı değişimin, hissedileceğini söyledi. Doğan, “Artık bir şeylere ‘dur’ dememin zamanı geldi. Birlik beraberlik içinde değişimi sağlayacağız. Hep birlikte, ortak akılla ve insanı merkeze koyan bir yönetim anlayışı ile Merkezefendi’yi gülümseyen mutlu insanların kenti haline getireceğiz” dedi.

BEYZA AKINCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211