DOĞASEVERLER 2 BİN SEDİR FİDANINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

DOĞASEVERLER 2 BİN SEDİR FİDANINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

Menderes Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü (MENDOSK), Laodikya Gezi ve Doğa Yürüyüş Grubu (LAODİKYA), Denizli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DENDAK), Dağ Arama Kurtarma (DAG) ve Denizli Rail Grubu üyeleri yaklaşık 2 bin sedir fidanını Bekilli’nin Gömce Mahallesi kırsalında toprakla buluşturdu.

Denizlili doğaseverler, ‘Doğaya can ver’ adlı fidan dikim etkinliğinde buluştu. Menderes Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü (MENDOSK), Laodikya Gezi ve Doğa Yürüyüş Grubu (LAODİKYA), Denizli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DENDAK), Dağ Arama Kurtarma (DAG) ve Denizli Rail Grubu üyesi yaklaşık 80 kişi fidan dikim etkinliğine katıldı. Bekilli’nin Gömce Mahallesi’ndeki orman işçisi olarak çalışanlarla birlikte 140 civarında katılımcının bulunduğu etkinlikte; 5 hektarlık alanda, yaklaşık 2 bin sedir fidanı toprakla buluşturuldu. Soğuk havaya rağmen yapılan fidan dikimi sonrasında çalışanlara bükme ve çay ikram edilerek etkinlik sonlandırıldı.

“SİVİL TOPLUM TEMSİLCİLERİ VE DOĞA TUTKUNLARININ DESTEK VERMELERİ ÇOK ÖNEMLİ”
Etkinlik hakkında konuşan Çal Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Orman Yüksek Mühendis Hayriye Ertuğrul; “Bu çalışmalar bizim rutin olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetler. Ancak sivil toplum temsilcileri ve doğa tutkunu insanların bu çalışmalara katılarak sembolik de olsa destek vermeleri çok önemli. Bu sayede farkındalık yaratmış sivil halkı da işin içine katmış oluyoruz. Dolayısıyla dikmek kadar korumanın da önemine vurgu yapıyoruz. Bizim çalışmalarımıza bir günlüğüne katkı veren tüm doğaseverleri ve çevreye duyarlı katılımcıları kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

“BUNDAN SONRA DA BENZER ETKİNLİKLERE İMZA ATMAYI DİLİYORUM”
Organizasyonu üstlenen MENDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yollu; “Bizim hayallerimizden biri  ‘Menderes Yolu’ projesinin hayata geçmesiyse diğeri de birlik beraberlik içerisinde doğa ve çevremizin korunmasına yarınlara taşınmasına katkı vermektir. Bizim çağrımıza uyarak beraberliğimize ortak olan tüm kulüp, dernek ve grup mensuplarına teşekkür ediyorum. Bundan sonra da benzer etkinliklere beraberce imza atmayı diliyorum. Bu imkanı sağladıkları için Orman Genel Müdürlüğü Bölge Teşkilatı ve Çal Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarına sayın Hayriye Ertuğrul nezdinde teşekkür ediyorum. Gömce Köylülerine de ayrıca misafirperverliklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211