Doğru Çizgi Grubu, yönetimi tanıttı

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, hafta sonu yapılacak 15’inci olağan genel kurula hazırlanırken; Özlem Kabel liderliğindeki Doğru Çizgi Grubu’nun yönetim listesi, odada yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

Doğru Çizgi Grubu, yönetimi tanıttı

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, hafta sonu yapılacak 15’inci olağan genel kurula hazırlanıyor. Özlem Kabel liderliğindeki Doğru Çizgi Grubu, odada yapılan basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Özlem Kabel; “Mimarlık; sadece bir meslek değil, kendimizi ve hayatı her gün yeniden keşfetme yolculuğudur. Mimarlar Odası ise bizim için bu yolculukta birlikte sorgulayarak ve keşfederek bulacağımız doğruların çatısıdır. Birlikte aynı çizgide ilerlediğimiz herkesle birden çok doğru altında buluşmak ve herkesin Mimarlar Odası olmak ise en büyük idealimiz. Kendimizi şeffaf, samimi ve kolektif olarak tanımlamamız bu sebeptendir. Doğayla bütünleştiğimiz, sürdürülebilir geleceğe entegre, herkesi kapsayan odamızı birlikte tasarlayacak, yaşanılabilir bir şehir ve hayatın mimarı olacağız. Doğru Çizgi olarak 15. Dönem Mimarlar Odası seçimlerinde yönetime aday olduğumuzu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizim için meslek olmaktan öte, kendimizi ifade etme şeklimiz ve yaşam biçimimizdir. Bu yolculuğa çıktığımız ilk andan bugüne mimarinin mutlulukla ilgisi olduğuna inananlarız ve kolektif bilincin ne denli büyük etkiler yaratabileceğini biliyoruz. Bu nedenle 15. dönem seçimlerinde odamızın yönetimine aday olduğumuzu sizlerle paylaşıyor meslekte bütünleştiğimiz, şeffaf, etkin ve geleceğe entegre olabilen Mimarlar Odası için birlikte üretmek istiyoruz” dedi. Özlem Kabel öncülüğündeki Doğru Çizgi Grubu’nun yönetiminde şu isimler yer alıyor: Tuğba Panayır, Mehmet Öztürk, Kadir Onur Güzin, Gülperi Deniz Kıyak, Gülizar Ezgi Emik ve Ömer Çelikkol.

“SEÇİMLERİMİZ HARARETLİ, HAREKETLİ GEÇER"

Mimarlığın sadece para kazanılan bir meslek olmadığını ifade eden Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin eski Başkanlarından Süleyman Boz; “Genelde gençlerimiz daha iyi yaşama umuduyla üniversitelere giderler ve topluma hizmet etmekte amaçtır. Bizim mesleğimiz biraz farklı. Hastanede doğarız bu mimari bir yapıdır. Çalışırız, iş yeri mimari bir yapıdır. İbadet ederiz, cami mimari yapıdır, fabrikalar mimari yapıdır, ölürüz mezarlar anıt mezardır. Bu bakımdan mimarlık mesleği için; ‘içi senin, dışı benim meslek’ de derler, sanat da derler. Kentleri ilgilendiren bir meslek alanı olduğu için bizim seçimlerimiz de hararetli, hareketli geçer. Mimarlar Odası seçimleri kamuoyu tarafından da çok izlenir ve herkes bir umutla; ‘Kim kazanacak ne olacak?’ diye bekler. Arada bir Mimarlar Odası’nın çizgisi şaşıyor. Bizler de eski başkanlar olarak müdahale ediyoruz. Bunları bazen doğru çizgiye çekmek gerekiyor. Biz de seçmen olarak, bu dönemde Mimarlar Odası’nın son iki yıldır kaybolan istikametini doğru yola çekmek için müdahil olduk. Eski başkanlar olarak hepimiz buradayız. Özlem Kabel ve onun ekibine destek oluyoruz, çok çok başarılar diliyoruz” diye konuştu.

“UMARIM MİMARLIK VE KENT İÇİN OLUMLU ÇALIŞMALAR YAPAR"

Eski Başkanlardan Ahmet Yoldaş, şunları kaydetti: “Mimarlık; insan hayatıyla, mutluluğuyla çok yakından ilgili bir meslek. Ekonomisiyle de, sosyal yaşamıyla da her şeyiyle ilgili. İşte biz mimarlar bir oda etrafında 54 yılında ilk defa örgütlendik. Sonra temsilcilikler ve şubeler açıldı. Bizim Denizli Temsilciliğimiz, arkasından şubemiz, gerçekten bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptı. Çünkü odaların iki temel görevi vardır. Birisi üyelerinin hak ve çıkarlarını korumak, onların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak, diğeri de içinde yaşadığı kentle ilgili o kentin sorunlarıyla, temizliğiyle, düzeniyle, kentleşmeyle ilgili görüşlerini açıklamak kamuoyunu bu konuda uyarmak. Bu oda da bu görevi yıllardır yapıyor. Bunun çok somut örnekleri var. Bu konuda gerçekten Denizli Şubesi özel bir yer tutuyor. Bu odanın yöneticiliğine talip olma konusu da gerçekten çok önemli, bu sene yine şanslı bir yılımızdayız. Birden fazla ekip böyle bir göreve talip oldu. Bu bizim için çok sevindirici. Ben arkadaşların bu konularda çok ciddi ve güzel çalışmalar yapacağını düşünüyorum. Doğru Çizgi ekibi olsun, diğer ekipler olsun başarılar diliyorum kendilerine. Umarım mimarlık ve kent için olumlu çalışmalar yaparlar.”

“GÖREVE TALİP OLMAK BAŞLI BAŞINA BİR FEDAKARLIKTIR"

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin kent için her zaman çok önemli bir gündem oluşturma objesi olduğunu ifade eden Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin eski Başkanı İbrahim Şenel; “Düzenlediği yarışmalar, sempozyumlar, kentle ilgili vermiş olduğu bütün mücadeleler her zaman Denizli’nin odağında yer almıştır. Mimar olsun veya olmasın birçok Denizlili Mimarlar Odası’nın bu mücadelesini tanır, bilir. Bu seçimlerde de sanıyorum bu mücadeleyi yeniden ayağa kaldırmak adına verilecek bir yarış gerçekleşecek. Bu anlamda Mimarlar Odası’nın bu gücünün hatırlanması oldukça etkili olacaktır. Tabi şunu hatırlatmak lazım; 4 ayrı listemiz var. Mimarlar Odası’nda göreve talip olmak başlı başına bir fedakarlıktır. Bunu daha önce bu görevleri yapan ben ve pek çok arkadaşım çok rahatlıkla söyleyebilir. Mimarlar Odası’nda yönetici olmak hele ki başkan olmak; önceliğinizin bu olması anlamına gelir. Yani önceliğiniz işiniz, aşınız veya yeri geldiğinde aile hayatınız değildir; Mimarlar Odası’dır. Bu bilince aday olmak da önemli bir erdemdir. Ben bu anlamda aday olan bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Mimarlar Odası’nda esas olan seçim kazanmak değildir; kazandığınız seçimlerle anılmazsınız. Kazandıktan sonra neler yaptığınızla anılırsınız. Öyle yazılır Mimarlar Odası’nın tarihi. O yüzden yaptıklarıyla ve olumlu katkılarıyla tarihe not düşülecek yönetici kadroların seçilmesini ümit ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER