DOK-SAN TEKSTİL 5'İNCİ AR-GE MERKEZİNİ AÇMANIN GURURUNU YAŞIYOR

DOK-SAN TEKSTİL 5'İNCİ AR-GE MERKEZİNİ AÇMANIN GURURUNU YAŞIYOR

Yenilikçi anlayışı ve 30 senelik tekstil tecrübesiyle Türkiye’nin 767’nci ve Denizli sektöründe 5’inci Ar-Ge Merkezi’ni Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile geçtiğimiz Aralık ayında faaliyete geçiren DOK-SAN Tekstil, mutluluğunu DOK-SAN ailesinin tamamıyla düzenlemiş olduğu tanıtım yemeği ile kutladı.

DOK-SAN Tekstil, Türkiye’nin 767’nci ve Denizli sektöründe 5’inci Ar-Ge Merkezi’ni Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile geçtiğimiz Aralık ayında faaliyete geçirmişti. DOK-SAN ailesi bu mutluluğu Anemon Otel’de düzenlenen tanıtım yemeği ile kutladı. Ar-Ge kültürünü ve inovasyon becerisini şirket kültürüne yerleştirmek için yapılan organizasyona DOK-SAN Tekstil ailesi tam kadro katıldı. Organizasyonda konuşma yapan DOK-SAN Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Özdemir; “Ar-Ge faaliyetlerine gereken yatırımları yapmayan, yeniliğe dayanmayan tekstil firmalarının nefes alma şansı da kalmıyor. Artık firma rekabetlerinin yerine Ar-Ge proje rekabetinin yaşandığı günümüzde; DOK-SAN Tekstil olarak daha fazla gayretle, daha çok Ar-Ge projesi ile, daha nitelikli ve katma değeri yüksek ürünler üreterek, Türkiye’nin ve dünyanın lider firmaları arasında konumlandıracak ve en iyi Ar-Ge merkezlerinden bir olmak için bir vizyon belirledik” dedi.

“DEĞİŞİME AYAK UYDURMAK İÇİN BÜYÜK BİR ADIM ATTIK”
Yaşadığımız çağda, Ar-Ge fonksiyonunun firmaların sahip olması gereken fonksiyonlardan biri olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Özdemir; “ Gelecekte var olmak istiyorsak, değişime ayak uydurmak, rakiplerimiz arasından sıyrılmak için katma değer yaratmak zorundayız. Yaratacağımız bu katma değer için araştırmamız ve hiç durmadan geliştirmemiz gerekiyor. Adına ister ‘inovasyon yönetimi’ ister ‘ürün geliştirme’ deyin, belirsizliklerle ve rekabetle dolu dünyada yeni kurallar koymak ya da değişime ayak uydurmak için adım atmamız gerekiyordu. Bizde DOK-SAN Tekstil için büyük bir adım atarak Ar-Ge Merkezimizi kurduk” diye konuştu.

“DEVLET AR-GE VE TASARIM MERKEZLERİNİ DESTEKLİYOR”
Yeminli Mali Müşavir İzzet Özer ise konuşmasında; “ Türkiye’de ‘1 Numaralı Tasarım Belgesi’ni de ‘100 Numaralı Tasarım Belgesi’ni de Denizli aldı.  Ama Ar-Ge aynı işlevlere sahip olmasına rağmen tasarımdan çok farklı. Ar-Ge firmanın ürettiği ürünlerin üzerinde değişiklikler yaparak daha fazla mal satıp, daha fazla kar elde etmek için ve işletmenin verimliliğini arttırmak, kalitesini yükseltmek için yapılan bir işlemdir. Kalitenin ve verimliliğin artması demek; firmanın hem dış ticarette hem de ülke ekonomisinde yarar sağlaması demektir. Devlet bu nedenle Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini destekliyor” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Ar-Ge Merkezi Müdürü Ahmet Ali Dildar bir sunum yaptı. Sunumda DOK-SAN Tekstil ailesine Ar-Ge merkezini ve yapılan çalışmaları anlatan Dildar; “Üreten, ter akıtan, üretime katkı sunan tüm DOK-SAN Tekstil ailesi tek bir bütün olarak bu amaç doğrultusunda çalışmalıdır” ifadelerini kullandı. Ardından DOK-SAN Tekstil Ar-Ge Merkezi tarafından ‘Bir fikrin mi var ?’ sloganı ile sistematiğe dönüştürülen ödüllendirme sistemine bağlı olarak Ocak ayında en çok fikir üreten Ham Açma Birimi’nde görevli Köksal Alkan ve Kimyasal Depo Birimi’nde görevli Mustafa Yılmaz yönetim kurulu tarafından altın ile ödüllendirildi.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT- TOLGA ALP DÜZGÖREN

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER