Doktorlar , Buldan’a Hayran Kaldı

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikalar Kurulu Başkanı Dr. Sema Ramazanoğlu ile üyelerinden oluşan bir grup doktor, Buldan’ı gezdi. Buldan’ın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kalan beyaz önlüklülere, çiçeği burnunda Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik rehberlik etti.

Doktorlar , Buldan’a Hayran Kaldı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikalar Kurulu üyeleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan doktorları ağırladı.  Aile ve Sosyal Politikalar eski bakanı ve önceki dönem Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu ile birlikte kurul üyeleri Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve önceki dönem Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Dr. Ümmü Gülşen Öztürk, Dr. Zülfiye Füsun Kümet, Prof. Dr. Zümrüt Begüm Ögel’den oluşan grup, Buldan’ın kültürel mirası sokaklarını gezdi.  Doktorlara, Başkan Mustafa Şevik rehberlik etti.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Cezaevi’ni Adalet Bakanlığı’ndan devralarak Buldanlıların hizmetine sunduklarını vurgulayarak, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. O dönem bazı restorasyon projelerimizi gerçekleştirdik. Ama birçoğu yarım kalmıştı. Şimdi onları tamamlamak için çalışacağız. Biz Buldan, yaşayan kent olması nedeniyle bir Beypazarı, bir Safranbolu’dan daha farklı. Buz Buldan’ı tescilli evlerde yaşan, hoşgörülü, misafirperver insanlarıyla, kültürüyle, gelenek ve görenekleriyle birlikte korumak istiyoruz.   Buldan bir açık hava müzesi gibi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER