Dolphin’den Dijital Dönüşüm Workshop etkinliği

Denizli'de yazılım, donanım ve eğitim konularında faaliyetlerini sürdüren Bil-San Yazılım Sistemleri tarafından Anemon Otel’de ‘Dolphin Dijital Dönüşüm Workshop’ etkinliği organize edildi.

1993 yılında Denizli'de yazılım, donanım ve eğitim konularında faaliyetlerine başlayan Bil-San Bilgisayar Hizmetleri, 2005 yılından itibaren tüm çalışmalarını yazılım ve otomasyon konularında yoğunlaştırdı. Ticari hayatına Bil-San Yazılım Sistemleri Bilgi Teknolojileri Ürünleri Ltd. Şti. olarak devam eden firma, tamamı kendi yazılımları olan yaklaşık 20 farklı paket program ve onlarca özel çözümlerle hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye çapında, 500'den fazla müşteriye ve 3 bin kullanıcıya, paket ve özel çözümlerle müşteri memnuniyetini sürekli üst seviyede tutarak başarılar elde eden Bil-San Yazılım Sistemleri, kullanıcıların deneyimlerini birbirileriyle paylaşmak amacıyla ‘Dolphin Dijital Dönüşüm Workshop’ etkinliği düzenledi. Anemon Otel’de yapılan ve 300’ün katılımcıyla yapılan etkinlikte konuşan Bil-San Yazılım Sistemleri Genel Müdürü Caner Özbay, “Bugün etkinliğimize 300’den fazla katılımcı oldu. Müşterilerimizi dijital dönüşüm hakkında bilgilendirmek için bir etkinlik düzenledik. Hem kendi müşterilerimizi hem de müşterilerimizin istihdam ettiği IT’cileri, işletme müdürlerini keza firma sahiplerini bir platformda toplayıp dijital dönüşümün farklı çalışma alanlarına sahip firmalarda nasıl çalıştığını anlatmak için buradayız. Dolphin olarak yaptığımız yazılımları da biz kendimiz sunmadık. Onun yerine yazılımlarımızla çalışan kullanıcıların kendi deneyimlerini reel olarak dinlemeyi tercih ettik. Böylelikle hem kullanıcılar kendini tanıtmış oldu. Hem de ürünleri nasıl kullandıklarını birinci ağızdan diğer firmalara teknik olarak anlatmış oldu” diye konuştu.

“Ege Bölgesi firmasıyız”

İşletmelerde gerekli olan birçok sistemlerin olduğunu ifade eden Özbay, şunları kaydetti: “Bu sistemlerin hepsi ayrı ayrı birer dönüşüm ama bunların hepsini bir araya getirdiğimiz zaman firmanın tamamının dijital dönüşümünü sağlamış oluyoruz. Bu sönüşümün içerisinde otomasyon da var, yazılım da var, donanım da var. Dijital dönüşümün amacı da bu zaten. Bir işletme olarak, sadece bir bölümü dijitalleştirerek, ‘Dijital dönüşümü gerçekleştirdik’ demek, biraz yanlış. Tüm sistem bir bütün halinde, A’dan Z’ye dijitalleşince tam anlamıyla dijital dönüşüm gerçekleşmiş demektir. Biz Ege Bölgesi firmasıyız. genelde ağırlığımız Ege Bölgesi’nde. En çok Denizli’ye çalışıyoruz ama bunun yanında İzmir, Manisa, Uşak, Muğla, gibi şehirlerin değişik sektörlerinden üretim yapan firmalar var. İzmir Bölgesi’nden 100’e yakın katılımcı var. Onun dışında İstanbul Bölgesi’nden 20 civarı katılım var, Uşak Bölgesi’nden de 20 civarı katılım var. 200’ün üzerinde de Denizli’den katılımcımız var. Tüm konuklarımıza katılımları için teşekkür ederim.”

İstanbul Arabesque Project sahne aldı

Workshop etkinliğinde; Uygulama dönüşümü, mobil uygulamalar, dijital pazarlama ve satış, dijital fatura onay, talaşlı imalat, akıllı reçete, planlama ve dokümantasyon, mono boss, ağ dönüşümü, Network & WI-FI, güvenlik dönüşümü, tüm noktalarda veri koruma, DLP, otomasyon dönüşümü, dikim otomasyon, otomasyon tezgah, Altyapı dönüşümü, microkabin kullanımı, Server Storage mimarileri, office 365 ve azzure, yedekleme çözümleri, uç cihaz dönüşümleri, toplantı eğitim odası ve uç nokta cihaz tasarımları konuları üzerinde duruldu. Etkinlik, İstanbul Arabesque Project tarafından verilen konser ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER