DOMİNİK’TE ÖLDÜRÜLEN DENİZLİLİ SURVIVOR KAMERAMANIN KATİLLERİ İÇİN "MÜEBBET" İSTENİYOR

Survivor 2018’in montaj ekibinde yer alan Denizlili Alper Baycın’ın (24) program çekimlerinin yapıldığı Dominik Cumhuriyeti’nde geçtiğimiz Haziran ayında öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Santo Domingo Başsavcılığı, Baycın’ı bıçaklayarak öldüren iki zanlıdan biri hakkında ‘ömür boyu hapis’ istemiyle, 18 yaşından küçük olan diğeri hakkında da 3 yıl hapis istemiyle iddianame hazırladı.

Denizli’nin Çal İlçesi’ne bağlı Hançalar Mahallesi’nden Berber Mustafa Çolak'ın torunu olduğu öğrenilen Alper Baycın, Türkiye’de büyük ilgi gören ve Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘Survivor 2018’in montaj ve kamera ekibindeydi. Baycın, 26 Haziran’da Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santo Domingo yakınlarında çekimlerin yapıldığı Les Terranas Kasabası’nda çantasını gasp etmek isteyen iki kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Baycın’ı bıçaklayan zanlılar, kısa süre içinde yakalandı ve tutuklandı. Savcılık, zanlılar hakkındaki soruşturmayı tamamladı ve biri hakkında ‘ömür boyu’, diğeri hakkında 3 yıl istemiyle dava açtı. Dominik Cumhuriyeti ceza yasalarında en yüksek ceza ‘ömür boyu hapis’ olarak yer alıyor. Cezaevinde diğer mahkûm ve tutukluların saldırılarına karşı cinayetin iki zanlısı tutuklandıkları günden itibaren özel bir bölümde tutuluyor. Zanlılar önümüzdeki günlerde mahkeme karşısına çıkacak. İddianamede zanlıların ayrıca ‘gasp’ suçundan da cezalandırılması talep edildi.

Antalya’da doğan 24 yaşındaki Alper Baycın, Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü mezunuydu. Bir süre Fenerbahçe TV’de çalıştıktan sonra Acun Medya’ya geçen Baycın, bir süredir Dominik’teki montaj ekibinde görev alıyordu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur Baycin
Aynur Baycin - 1 yıl Önce

Doğru haber yaptığınız için kutluyorum sizleri

SIRADAKİ HABER