Dönence şampiyonlarına ödülleri verildi

Dönence Eğitim Kurumları, Denizli genelinde düzenlediği Dönence Matematik Olimpiyatları’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini dağıttı.

Dönence Eğitim Kurumları, Denizli genelinde 25 Nisan’da Matematik Olimpiyatları’nın 4’üncüsü düzenledi. Olimpiyatlarda dereceye giren öğrenciler, madalyalarını okulda düzenlenen törenle aldı. Törene; Dönence Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Durmuş, Dönence Eğitim Kurumu Kurucusu ve Müdürü Ayşe Yaprak, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler, aileler ve davetliler katıldı. Törende konuşan Dönence Eğitim Kurumu Kurucusu ve Müdürü Ayşe Yaprak, “Matematik olmasa herhalde insanoğlunun bir yanı hep eksik kalırdı. Çünkü nefes almak insanın hayatını devam ettiriyorsa, matematik de insanın can gıdasıdır. Matematik uygarlığın aracıdır. Yayılmasının ve derinliğinin sınırı yoktur. Ulusal değildir matematik, evrenseldir. İnsanoğlu varoluşundan beri, korkuyla, şüpheyle ve merakla yaşadığı evreni tanımaya, doğa olaylarını açıklamaya ve yaşadığı yeryüzüne, doğaya egemen olmaya uğraşmaktadır. Her şeyle mücadele içindedir. Bu mücadelede onun en önemli, en hünerli aracı matematiktir. Matematik aklın dilidir. Matematik, insanın doğru düşünmesini, analiz ve sentez yapabilmesini sağlar, bunlar da başarının kapısını açan anahtarlardır. Atatürk; ‘Ben öğrenim dönemimde matematik konusuna çok önem vermişimdir’ der. Dönence Eğitim Kurumları olarak bizde; Türk milli eğitiminin amaçları doğrultusunda, ortaokul çağında ki öğrencilerimizin matematikle olan dostluğunu pekiştirmek, geliştirmek, onları matematik yoluyla olumlu yönde eğitmek, bu tür yarışmalara katılımlarını sağlamak, disiplinli çalışma bilincine sahip olmalarını sağlayabilmek amacıyla, matematiği esas aldık. Bu nedenle bu yarışmayı ilk ve doğru şekilde yapan ilk kurumuz. Bununla da ayrıca gurur duyuyoruz. Çünkü ekibimiz çok güzel bir ekip. Yaptığımız işi sonuna kadar ve doğru bir şekilde yapıyoruz” dedi.

“Amacımız matematiği sevdirmek ve uygulatmak”

Yaprak, şunları aktardı: “Çocuklarımız matematik sayesinde, aklın ve bilimin aydınlık dünyasında, muhakeme ederek, araştırarak, sorgulayarak, bilimsel çalışmalar yapacaklar ve ilerleyeceklerdir. İleride hangi alanda çalışırlarsa çalışsınlar, matematiğin önemini, yararını, vazgeçilmezliğini anlayacaklardır. Amacımız da budur, korkutmak değil, sevdirmek ve uygulatmak. Bu yarışma ile öğrencilerimiz, çocuklarımız, olimpiyat soruları ile tanışıp, matematiğin farklı bir boyutu, alanı ile karşılaştılar. Öğrencilerimiz olimpiyatla birlikte, matematiksel düşünme, mantık gelişiminde ciddi katkılar elde edecekler. Zaten sizlerden aldığımız geri dönütlerde, bizim doğru yolda olduğumuzu ve işimizi doğru yaptığımızı bizlere bildiriyor. Bu nedenle hepinize teşekkür ederim. Bu konuda, okulumuzda, engin deneyimi ve bilgisiyle bize destek veren Matematik Takımları Zümre Başkanımız İbrahim Erkol’a, Matematik Öğretmenimiz Burak Ersoy’a sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim. Ayrıca ciddi gayret gösteren öğrenci velilerimize, sizlere, çocuklarımıza çok çok teşekkürler. Yine kurumumuzda birlikte çalıştığım, eğitime aynı pencereden baktığım, sevgili öğretmen arkadaşlarım, yardımlarınızdan ve burada olmanızdan dolayı hepinize minnettarım, teşekkür ederim. Her zaman bu işin sağlıklı yürütülmesini sağlayan, titizlikle her bir detayı planlayan, Müdür Yardımcım, oğlum Mustafa Yelli’ye teşekkür ederim. Yine bu günü gerçekleştirmemizde emeği geçen sevgili zümredaşlarım, sunucularımız Ayşegül öğretmenim, Tolga öğretmenim. Arka plandaki Ozan öğretmenimiz, Arif Çan öğretmenimize de teşekkürü bir borç bilirim. Son olarak Olimpiyat Zümremizin perde arkasındaki kurucularımızdan, ilk baştan beri benim yol arkadaşım, dayanağım Sibel Yılmaz’a minnettarım. Yönetim Kurulu Başkanımız Ufuk Durmuş ve bu sene çalışmaya başladığım sevgili eşi, kardeşim Ceyda Durmuş’a iyi ki varsınız diyorum. Bu arada elbette ki eşlerimizi de unutmadım. Bu süreçte sabaha kadar okulda çok kaldık, her zaman bize destek oldular, arkamızda kaleydiler. Bu kale hiçbir zaman yıkılmasın sizleri seviyoruz.”

“Buradan keşfettiğimiz öğrencilerle güzel başarılar getirdik”

Dönence Eğitim Kurumları Matematik Olimpiyatları Takımı Öğretmeni İbrahim Erkol ise şunları söyledi: “Böyle bir etkinliği Denizlimize kazandıran Dönence Eğitim Kurumları’nın değerli kurucularına, öğretmenlerine ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Buradan keşfettiğimiz öğrencilerle Denizli’ye güzel başarılar getirdik, ülkemize güzel başarılar getirdik. İnşallah yine aynı şekilde başarılı öğrenciler bularak bu başarılarımıza yenilerini ekleriz.

“TÜBİTAK Olimpiyat Milli Takımı’nın 3 öğrencisi bizden”

5 yılda 4 matematik olimpiyatı gerçekleştirdiklerini ifade eden Dönence Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Durmuş; “Her sene daha da büyüyen bir coşkuya sahip oluyoruz. Bizim bu olimpiyatlardaki amacımız ilimizin tüm okullarındaki matematik dehası çocukları tespit ederek bu sınava katılıp, derece alanlardan takımımıza katılmak isteyen öğrencilerle, çok daha ileri noktalara ulaştırmak. TÜBİTAK Olimpiyat Milli Takımı’nın 6 öğrencisinin 3’ü bizden. Bunun gibi başarılar bizi çok ciddi anlamda gururlandırıyor. Diğer öğrencilerimizi de tespit ederek bu noktalara taşımak istiyoruz. Kurucu arkadaşlarımla beraber en büyük amacımız, Ulu Önderimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu ülkede, eğitim ve bilimi daha yüksek noktalara çıkarıp Atamıza layık olmak” diye konmuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER