Dostek Koleji’nin Kick Boks Başarısı

Özel Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK) son yıllarda özellikle mesleki eğitim noktasındaki başarılarıyla Denizli’de adından söz ettiriyor.

Dostek Koleji’nin Kick Boks Başarısı

Gerek akademik gerekse mesleki anlamda nitelikli ve üretim merkezli bir eğitim sunmayı hedefleyen Özel Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK); kültür, sanat ve spor alanlarında da varlığını göstermek amacıyla kuruluşundan bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdüren okul yönetimi, öğretmen ve öğrenciler nihayetinde bu çalışmalarının neticelerini de almaya başladı.

DOSTEK Koleji öğrencilerinden Muhammet Can Kurt, 8-11 Nisan 2021 tarihleri arasında Antalya Kemer’de düzenlenen 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa Üçüncüsü olarak bronz madalya kazanmıştı. 1-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında Şırnak’ta düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda 74 kg gençler kick light kategorilerinde mücadele eden Kurt, bu turnuvada ise Türkiye Üçüncüsü oldu. İki büyük turnuvadan da bronz madalyayla dönen öğrenci geleceğimiz için bir kez daha umut ışığı oldu. Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarındaki bu başarılı sonuçlar DOSTEK Koleji ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu için gurur kaynağı oldu. Kurt, okulda düzenlenen törenle ödüllendirildi. Okulun bugüne kadar elde ettiği başarılarda büyük emeği olan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Taş törene katılarak, öğrenciye çeyrek altın hediye etti. Ayrıca adına bir plaket düzenleyerek öğrenciyi başarılarından dolayı tebrik edip başarılarının devamını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER