DOSTEK ÖĞRENCİLERİ KARANFİLLERLE KARŞILANDI

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından, bölgede yer alan 75. Yıl Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni özelleştirerek kurulan Denizli OSB Teknik Koleji (DOSTEK), 2018 - 2019 eğitim-öğretim yılına 425 öğrenci ile başladı. Öğrenciler, okul yönetimi tarafından hazırlanan karanfil ve çikolata ile karşılandı.

DOSTEK ÖĞRENCİLERİ KARANFİLLERLE KARŞILANDI

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Bölgede yer alan 75. Yıl Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni özelleştirerek; Denizli OSB Teknik Koleji’ni (DOSTEK) kurdu ve 2018 - 2019 eğitim-öğretim yılına 425 öğrenci ile başladı. DOSTEK’te 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılı dolayısıyla tören düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Saadettin Dumlu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Dumlu; “2018 - 2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk günündeyiz. Öncelikle yeni eğitim öğretim yılı tüm milletimize, devletimize, veli, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Özel Denizli OSB Teknik Koleji idareci ve öğretmenleri olarak; hayata gülümseyen, mesleğini ve görevini önemseyen eğitim kadrosuyla gençlerimizi; eğitimin, bilimin öngördüğü kurallar ve koşullar içinde; sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı bir ciddiyetle, yeteneklerinin el verdiği en üstün başarıya ulaştıracağımıza inancımız ve güvenimiz tamdır. Öğrencilerimizi, kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, değerlerine bağlı, duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden-doğrudan-güzelden yana tavır koyabilen bireyler olarak Türkiye’nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli gençler yetiştirmek en büyük idealimizdir. Okulumuza öğrenci nakil kayıtlarımız devam etmektedir” dedi.

“DOSTEK TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN KOLEJLERİNDEN BİRİ OLACAK”
Törende konuşan Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Büyük bir değişim ve gelişim içerisinde olan Denizli OSB Teknik Koleji, birkaç yıl içinde Türkiye’nin önde gelen kolejlerinden biri olacak. Yeni eğitim - öğretim döneminin öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim” dedi. Yapılan törenin ardından sınıflarına yerleştirilen öğrenciler, okul yönetimi tarafından hazırlanan karanfil ve çikolata ile karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER