DOSTEK’li öğrenciler Kocaeli’ye uğurlandı

TEKNOFEST 2022 Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları kategorisinde finale kalan; Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK) Buldan Takımı ve DOSTEK’in elektrikli aracı, Körfez Yarış Pisti’nde yapılacak yarışma için Kocaeli’ye yolcu edildi.

DOSTEK’li öğrenciler Kocaeli’ye uğurlandı

TEKNOFEST 2022 Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları kategorisinde finale kalan; Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK) Buldan Takımı ve DOSTEK’in Elektrikli Aracı Yarışma için Kocaeli’ ye yolcu edildi.

TEKNOFEST kapsamında yarışların Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde 19-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirten DOSTEK Müdürü Saadettin Dumlu; “TEKNOFEST 2022- Efficiency Challenge Elektrikli Araç Kategorisi Kapsamında aracımızın yapım çalışmaları tamamlandı. Buldan Takımımızı yarışmalara uğurladık. Güzel haberlerini bekliyoruz. Tasarımından teknik donanımına kadar en verimli araçların ortaya çıkmasının amaçlandığı yarışmada; öğrencilerin araç teknolojileri konusunda bilgi birikimi ve deneyim kazanması hedefleniyor. Alternatif ve temiz enerji kaynaklarının otomotiv sanayiinde kullanımını yaygınlaştırmak ve alternatif enerjilerin araç teknolojilerinde kullanımı konusunda kamuoyunun ilgisini çekerek, farkındalık oluşturmayı amaçlayan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Denizli’de bu kategoride tekiz. Ayrıca okulun diğer kategorilerdeki finalistleri de ağustos ayında Trabzon ilimizdeki yarışmalara katılacak. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında da öğrencilerimizi bilgiyi faydaya dönüştüren, teknoloji geliştirme, takım çalışması, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma, gibi becerilerini geliştirmek üzere uyguladığımız projeler ve öğretim teknikleri kapsamında, öğretmenlerimizin rehberliğinde, öğrencilerimizin hazırlamış oldukları projelerden birisi olan elektrikli arabanın hazırlanmasıyla yarışmaya katıldık. Elektrikli araç yarışları kategorisinde finale kalan Buldan Takımımızın üniformaları da Moda Tasarım Bölümümüz tarafından dikildi. DOSTEK’e katkılarından dolayı başta Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza, sanayicilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER