DOSTEK’li öğrencilere hobi bahçesi

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan DOSTEK, öğrencilere çevre bilinci aşılamak ve boş zamanlarını kaliteli geçirmelerini sağlamak için hobi bahçesi yaptı.

DOSTEK’li öğrencilere hobi bahçesi

DOSTEK, öğrencileri için çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Okul yönetimi, öğrencilerin boş kalan vakitlerinde çevre bilinci kazandırmak ve organik tarımla tanıştırmak amacıyla, hobi bahçesi yaptı. Öğrenciler bitkilerin dikip hasat yapabilecek. Bahçede öğrencilerin yanı sıra öğretmenler de süs bitkisi yetiştirebilecek. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi ve Organize Sanayi Bölgesi Ziraat Müdürlüğü de hobi bahçesine destek verdi. Ziraat Müdürlüğü görevlileri belli zamanlarda okula gelip bitkiler, toprak sulama, bitki çeşitleri gibi konularda öğretmen ve öğrencilere eğitimler verecek.

İLK FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

DOSTEK öğrencileri ilk fidanları toprakla buluşturdu. Hobi bahçesiyle kısa sürede okul bahçesi de daha güzel bir görüntüye kavuşacak. Kolej Müdürü Saadettin Dumlu, okulun dört duvardan ibaret olmadığını öğrencilerin gelişimi için böyle bir bahçenin şart olduğunu belirtti. Dumlu; “Öğrencilerimize çevre bilincini aşılamak amacıyla okulun içerisine hobi bahçesi yapmaya karar verdik. Öğrencilerimiz bu sayede serbest zamanlarını bu şekilde değerlendirebilecek” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMZ İÇİN DAİMA EN İYİSİ"

Çocukların toprakla uğraşarak kendilerini daha da geliştireceğini söyleyen Dumlu; “Çocuklarımız bitkilerin nasıl yetiştirildiğini, nasıl büyüyüp olgunlaştığını birebir gözlemleme imkanına sahip olacak. DOSTEK Koleji olarak öğrencilerimiz için daima en iyisini yapmak için durmadan çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER