DOSTEK’ten Elazığlı depremzedelere destek

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK) öğrencileri, depremzedelerin üşümemesi için malzeme gönderdi.

DOSTEK’ten Elazığlı depremzedelere destek

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK) öğrencileri, Elazığ depreminin ardından bölgeye yardım götürmek için adeta seferberlik başlattı.

Okul yönetimi ve öğrenciler depremzedelere ulaştırılmak üzere çok sayıda battaniye, kaşkol gibi malzemeler paketleyerek AFAD aracılığıyla Elazığ'a gönderdi. Depremin hasar verdiği Elazığ ve Malatya'daki vatandaşlara yardım etmek amacıyla yardım seferberliği başlattıklarını söyleyen Denizli OSB Bölge Müdürü ve DOSTEK Koleji Kurucu Müdürü Ahmet Taş, "Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde bizler öğrencilerimize her şeyden önce birlik, beraberlik ve kardeşlik olgularını öğretmeliyiz. Bu vesileyle kısa bir zaman içerisinde öğrencilerimiz ile yardım kampanyasına öncülük ettik. Kampanyaya katılan veli, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” dedi. Kolileri gönderme programına Denizli AFAD İl Müdürü Ali Etiz de katıldı. Ali Etiz; “Bu duyarlılığınızdan dolayı hem okul yönetime hem de öğrencilere çok teşekkür ederim. Ülke olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde bu faaliyetin yapılması bizim için çok önemli” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER