DRT Denizli artık halka ve habere daha yakın

Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli, yeni ve modern binasına kavuştu. 1994 yılı başlarında kentteki karasal bir verici ile yerel televizyon yayıncılığına başlayan ve bugün bütün Türkiye ile Dünya’nın 85 ülkesinde izlenebilen uyduda bir kanal haline gelen DRT Denizli, yeni medya merkezinden yayınlarına başladı.

Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli, ilk kepçesi 2017 yılının Eylül ayında vurulan yeni ve modern binasına kavuştu.

1994 yılı başında Denizli’de karasal bir verici ile yerel televizyon yayıncılığına başlayan ve bugün bütün Türkiye ile Dünya’nın 85 ülkesinde izlenebilen uyduda bir kanal haline gelen DRT Denizli TV ile 67 yaşındaki Denizli Gazetesi’ni bünyesinde barındıran grup, artık “yeni medya merkezinde” hizmet veriyor, yayıncılık hayatını buradan sürdürüyor.

Radyo ve Televizyoncular Derneği tarafından 2006 yılında ‘Türkiye’nin En İyi Yerel Kanalı’ ve 2011 yılında; Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen Anadolu Basını Özendirme Yarışması’nda “Tarihin Peşinde” isimli dizi belgesel programı ile ‘Yılın en iyi yerel televizyonu” seçilen DRT Denizli TV ile yine BYEGM’nin “Yerel Gazeteler Genel çerçeve ve içerik değerlendirmesinde” Mansiyon ödülüne layık görülen Denizli Gazetesi’ni barındıran medya grubu artık yayın hayatına; Hacıkaplanlar Mahallesi’ndeki daha modern ve kullanışlı merkezinde devam ediyor.

DRT Denizli Medya Grubu için planlanan ve yapımı tamamlanan medya merkezinde; daha kaliteli ve çağdaş standartlarda yayıncılık için tüm detaylar düşünüldü ve tasarlandı. İleri teknoloji yayıncılık sistemleri ile donatılan merkez; 2 kat bodrum, giriş kat, asma katı ve üstte 2 kat ofisler ile en üstte içinde mutfak, yemekhane ve sosyal dinlenme alanlarının yer aldığı çatı katını barındırıyor.

Merkezin toplam kullanım alanı ise 1.200 metrekare. Yeni medya merkezinde 70 ile 130 metrekare arasında stüdyolar, haber merkezi ve son teknoloji ürünü yapım ve yayın birimleri yer alıyor. Katların tavan yükseklikleri tamamen televizyon stüdyoları ve yayıncılık amaçlı tasarlanmış durumda.

Denizli’de yayın organlarının ve özellikle de televizyon kanallarının yıllardır hazır bina ve apartmanlardan dönüştürülen mekanlarda hizmet verdiğini söyleyen DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kaya; “Yeni binamız Denizli’de alanında bir ilk oldu. Binaya göre televizyon kanalı değil, televizyon kanalına göre bina yapıldı. Aslında bu bina Anadolu’da ve taşra da bir ilk” dedi.

Mustafa Kaya, “Denizli’de yıllardır yerel tv kanalları olarak hazır binaları yayın merkezlerine çevirmeye, dönüştürmeye uğraştık. Doğal olarak hep eklektik ve eksik kalan bir şeyler oldu. Şimdi ise daha plan aşamasından itibaren bir TV kanalı nasıl olmalı? sorusuna yanıt arasındı. Ve böyle bir merkez ortaya çıktı.

Kısacası DRT Denizli Medya Grubu’na ait yeni merkez Denizli’de ve hatta Anadolu’da ‘binaya göre televizyon kanalı değil, televizyon kanalına göre bina’ formatında inşaa edilen ilk medya merkezi oldu. Akça Şirketler Topluluğu’nun tanıtım açısından son derece önemli olan bu yatırımı sonuç itibariyle; Denizli ve Denizlililere hizmet veriyor. Denizli adına vitrindeki yerini alıyor. Bütün Denizli’ye ve Türkiye ile bu dünyanın herhangi bir köşesinde yaşan tüm Denizlililere hayırlı uğurlu olsun, diyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 13:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir
kadir - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun
Başarılar bizim olan

SIRADAKİ HABER