DRT Denizli Medya Grup yeni merkezinde

Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli, yeni ve modern binasına kavuştu. 1994 yılı başlarında kentteki karasal bir verici ile yerel televizyon yayıncılığına başlayan ve bugün bütün Türkiye ile Dünya’nın 85 ülkesinde izlenebilen uyduda bir kanal haline gelen DRT Denizli, yeni medya merkezinden yayınlarına başladı.

Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli, ilk kepçesi 2017 yılının Eylül ayında vurulan yeni ve modern binasına kavuştu. 1994 yılı başında Denizli’de karasal bir verici ile yerel televizyon yayıncılığına başlayan ve bugün bütün Türkiye ile Dünya’nın 85 ülkesinde izlenebilen uyduda bir kanal haline gelen DRT Denizli TV ile 67 yaşındaki Denizli Gazetesi’ni bünyesinde barındıran grup, artık “yeni medya merkezinde” hizmet veriyor, yayıncılık hayatını buradan sürdürüyor.

DRT Denizli TV; Radyo ve Televizyoncular Derneği tarafından 2006 yılında ‘Türkiye’nin En İyi Yerel Kanalı’ ve 2011 yılında; Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen Anadolu Basını Özendirme Yarışması’nda “Tarihin Peşinde” isimli dizi belgesel programı ile ‘Yılın en iyi yerel televizyonu” seçildi. DRT Denizli TV’nin bu başarılarının yanı sıra 67 yıldır yayın hayatını sürdüren Denizli Gazetesi de; BYEGM’nin “Yerel Gazeteler Genel Çerçeve ve İçerik Değerlendirmesinde” Mansiyon ödülüne layık görüldü. DRT Denizli TV ve Denizli Gazetesi’ni barındıran medya grubu yayın hayatına artık; Hacıkaplanlar Mahallesi’ndeki daha modern ve kullanışlı medya merkezinde devam ediyor.

DENİZLİ’NİN “1” NUMARASI

DRT Denizli Medya Grubu için planlanan ve yapımı tamamlanan medya merkezinde; daha kaliteli ve çağdaş standartlarda yayıncılık için tüm detaylar düşünüldü ve tasarlandı. İleri teknoloji yayıncılık sistemleri ile donatılan merkez; 2 kat bodrum, giriş kat, asma katı ve üstte 2 kat ofisler ile en üstte içinde mutfak, yemekhane ve sosyal dinlenme alanlarının yer aldığı çatı katını barındırıyor. Merkezin toplam kullanım alanı ise 1.200 metrekare. Yeni medya merkezinde 70 ile 130 metrekare arasında stüdyolar, haber merkezi ve son teknoloji ürünü yapım ve yayın birimleri yer alıyor. Katların tavan yükseklikleri tamamen televizyon stüdyoları ve yayıncılık amaçlı tasarlanmış durumda.

Denizli’de yayın organlarının ve özellikle de televizyon kanallarının yıllardır hazır bina ve apartmanlardan dönüştürülen mekanlarda hizmet verdiğini anlatan DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kaya; “Yeni binamız Denizli’de alanında bir ilk oldu. Binaya göre televizyon kanalı değil, televizyon kanalına göre bir bina yapıldı. Aslında bu merkez Anadolu’da ve taşra da bir ilk” dedi. Mustafa Kaya, “Denizli’de yıllardır yerel televizyon kanalları olarak hazır binaları yayın merkezlerine çevirmeye, dönüştürmeye uğraştık. Doğal olarak hep eklektik ve eksik kalan bir şeyler oldu. Şimdi ise daha plan aşamasından itibaren bir TV kanalı nasıl olmalı, sorusuna yanıt arasındı. Ve böyle bir merkez ortaya çıktı

 Kısacası DRT Denizli Medya Grubu’na ait yeni merkez Denizli’de ve hatta Anadolu’da ‘binaya göre televizyon kanalı değil, televizyon kanalına göre bina’ formatında inşa edilen ilk medya merkezi oldu. Kentimizin önde gelen kuruluşlarından Akça Şirketler Topluluğu’nun tanıtım açısından son derece önemli olan bu yatırımı sonuç itibariyle; Denizli ve Denizlililere hizmet veriyor. Denizli adına vitrindeki yerini alıyor. Bütün Denizli’ye ve Türkiye ile bu dünyanın herhangi bir köşesinde yaşan tüm Denizlililere hayırlı uğurlu olsun, diyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER