DRT DENİZLİ YENİ MEDYA MERKEZİ İÇİN START VERİLDİ

DRT DENİZLİ YENİ MEDYA  MERKEZİ  İÇİN START VERİLDİ
banner22

Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli yeni ve modern binasına kavuşuyor. Grubun; projesi tamamlanan ve hafriyat çalışmalarına başlanan “yeni TV kanalı ve gazete binası” için start verildi ve ilk kepçe vuruldu.

1994 yılı başlarında Denizli’de karasal bir verici ile yerel televizyon yayıncılığına başlayan ve bugün bütün Türkiye ile Dünya’nın 85 ülkesinde izlenebilen uyduda bir kanal haline gelen DRT Denizli ile 65 yaşındaki Denizli Gazetesi’ni bünyesinde barındıran grup artık “yeni medya merkezinde” hizmet verecek, yayıncılık yapacak.

Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli yeni ve modern binasına kavuşuyor. Projesi tamamlanan ve hafriyat çalışmaları ile yapımına başlanan modern TV kanalı ve gazete binası için start verildi ve ilk kepçe vuruldu. 1994 yılı başlarında Denizli’de karasal bir verici ile yerel televizyon yayıncılığına başlayan ve bugün bütün Türkiye ile Dünya’nın 85 ülkesinde izlenebilen uyduda bir kanal haline gelen DRT Denizli ile 65 yaşındaki Denizli Gazetesi’ni bünyesinde barındıran grup artık yeni medya merkezinde hizmet verecek, yayıncılık yapacak.

Radyo ve Televizyoncular Derneği tarafından 2006 yılında ‘Türkiye’nin En İyi Yerel Kanalı’ ve 2011 yılında; Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen Anadolu Basını Özendirme Yarışması’nda “Tarihin Peşinde” isimli dizi belgesel programı ile ‘Yılın en iyi yerel televizyonu” seçilen DRT Denizli TV kanalı ile yine BYEGM’nin “Yerel Gazeteler Genel çerçeve ve içerik değerlendirmesinde” Mansiyon ödülüne layık görülen Denizli Gazetesi artık; daha modern ve kullanışlı bir merkezde yayıncılık hayatını sürdürecek.

Denizli’nin en çok izlenen kanalı DRT Denizli ve en çok okunan gazetesi Denizli Gazetesi, yeni ve modern medya merkezine kavuşuyor. Proje çalışmaları tamamlanan modern bina, Hacıkaplanlar Mahallesi’nde yükselecek. DRT Denizli Medya Grubu için planlanan ve yapımına başlanan medya merkezinde; daha kaliteli ve çağdaş standartlarda yayıncılık için tüm detaylar düşünüldü.  İleri teknoloji  ve yayıncılık sistemleri ile donatılacak merkezin önümüzdeki 25 yıla yönelik hizmet verecek bir projeksiyonda tasarlandığı bildirildi. DRT Denizli’nin yeni binasının 2018 yılında tamamlanması ve televizyon ile gazetenin yayıncılık faaliyetlerinin Mayıs 2018’den itibaren buradan sürdürülmesi hedefleniyor.

“PROJE 2018 BAHARINDA TAMAMLANACAK”
Projenin İnşaat işlerini Akça Şirketler Topluluğu Akça Beton firması üstlendi. Proje Şantiye Sorumlusu; İnşaat ve Harita Mühendisi Gökhan Akça toplam inşaat alanının 1.200 metrekare olduğunu söyledi. DRT Denizli Medya Merkezi’nin yapım ve inşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Gökhan Akça, “Öncelikli amacımız tamamen iş güvenliği önlemlerini alarak inşaatın kazasız belasız olarak sonlandırılmasıdır. Projenin tamamlanması için belirlenen hedef tarih 2018 yılı Mayıs ayıdır. Mayıs ayı içerisinde geri kalan çalışmalar tamamlandıktan sonra Haziran ayın başlarında DRT Denizli yeni binasına kavuşmuş olacaktır. Beklentimiz bu yönde. Binanın tabanı 200 metrekareye oturuyor. 2 kat bodrum, giriş katımız, asma katımız ve üstte 2 kat daha var. En üstte de çatı katımız olacak. Toplam inşaat alanımız; 1.200 metrekaredir. Binanın en önemli bölümlerini stüdyo alanları oluşturuyor. Burada 70 ile 130 metrekare arasında stüdyo alanları var. Bir de katların tavan yükseklikleri tamamen televizyon stüdyoları ve yayıncılık amaçlı tasarlanmış durumda. Yani katlar ‘yüksek tavanlı’ hacimlerden oluşuyor” dedi.

“KALİTELİ YAYINCILIK VE DENİZLİ’NİN TANITIMI ADINA GİRİŞİMDE BULUNDUK”
Çalışmaları yerinde inceleyen DRT Denizli Yönetim Kurulu Başkanı Semra Akça Acar ise yeni medya merkezinin Denizli’ye ve Ege Bölgesi’ne hayırlı olması temennisinde bulunarak şunları söyledi; “Yayıncılığın daha kaliteli olması adına, çalışanlara ve konuklara daha nezih ortamlar sağlanması adına böyle bir girişimde bulunduk. Mevcut binamız, yerel yönetimlerin dönüşüm ve yıkım bölgesindedir. Yeni binanın makine, ekipman ve teçhizat donanımını, tesisatı ile her şeyini planlayarak proje çalışmasını tamamladık. İnşallah bir sıkıntı yaşamadan inşaatı bitirtiriz. Önemli olan Denizli halkına daha iyi ve kaliteli yayın sunmak. Medya grubumuz; bulunduğu kente ve insanlara karşı duyduğu ve görev saydığı sosyal sorumluluğun bir sonucu olarak faaliyet göstermektedir. Denizli’nin adını tüm Türkiye ve Dünyaya duyurma ve tanıtma misyonu üstlenmiştir. İnşallah hepimiz için hayırlı uğurlu olur” dedi. 

GÜRKAN GÖK-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER