DRT stüdyosundan ‘Mehmetçik’ selamı

DRT Denizli Televizyonu ekranlarında yayınlanan ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu tarafından hazırlanıp sunulan ‘Huzur Saati’ programında bu hafta Çivril İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan konuk edildi. Program sonunda ikili, asker selamı yaparak ‘Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçik’e selam yolladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de terör devletinin kurulmasını engellemek ve Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşünü sağlamak için başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında çok sayıda köy ve kasaba terörden arındırılmaya devam ediyor. Harekat tüm planlandığı şekilde devam ederken, yurdun dört bir yanından da harekata ve Mehmetçik’e destek yağıyor. Mehmetçik’e bir destek de Denizli’den geldi. DRT Denizli Televizyonu ekranlarında yayınlanan ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu tarafından hazırlanıp sunulan ‘Huzur Saati’ programında bu hafta Çivril İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan konuk edildi. ‘Birlik ve Beraberlik’ konularının ele alındığı program sonunda ikili, asker selamı yaparak ‘Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçik’e selam yolladı.

“RABBİM MUZAFFER EYLESİN”

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı ile çok hassas dönemden geçtiğini belirten Sürücüoğlu; “Müslüman Türk milletiyle hesabı olanlar hiçbir zaman boş durmayacaklardır. Bir şekilde bu coğrafyaya geleceklerdir. Biz bir ve beraber olduğumuz müddetçe; birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi dualarımı ve yakarışlarımızla bir birimize hissettirdiğimiz müddetçe hiçbir güç Allah’ın izniyle inananlara zarar veremez. Yeter ki biz, bir olalım, diri olalım. Birliğimizin beraberliğimizin, huzurumuzun, mutluluğumuzun daim olması adına canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Şu anda Fırat’ın doğusundaki bütün askerlerimize bu dinin, vatanımızın devletimizin bekası için şu anda orada o terörist temizleyen askerlerimize o kahraman Mehmetçiklerimize muzafferiyetler diliyoruz. Rabbim muzaffer eylesin” dedi.

“ONLARI SELAMLIYORUZ”

Birlik beraberlik mesajı veren Sürücüoğlu; “Bizim huzurumuz, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin teminatı için orada o mücadeleyi veren Tüm Mehmetçiklerimize kahraman ordumuza ‘selam olsun’ diyoruz. Onları selamlıyoruz. Onların muzaffer olması adına dualarımızda, yakarışlarımıza her zaman yanlarında olacağımızı ifade ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER