“DRT TV, Ege’nin ruhunu oluşturmada önemli adım attı”

DRT Televizyonu’nun Muğla’da gerçekleştirilen yeni yayın dönemi canlı yayınında Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaytan’ın sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “Farklı illerde televizyon yayınlarının yapıldığı takdirde Muğla’yı Denizli’yle, Denizli’yi Aydın’la, Aydın’ı Manisa’yla, Manisa’yı Uşak’la tanıştırmış olacaksınız. Böylelikle bu iller birbirinden haberdar olacak. DRT TV, bu konuda Ege Bölgesi’nin ruhunu oluşturmada önemli adım attı” dedi.

DRT Televizyonu, yeni yayın dönemine yaklaşık 8 saat süren canlı yayınıyla Aydın, Muğla ve Denizli’den izleyicilerine seslendi. DRT TV, 3 kentin atanmış, seçilmiş ve seçkin kişilerini ağırlarken; Muğla’da Cem Kaytan’ın canlı yayın konuklarından biri de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’dü. Kaytan’ın sorularına canlı yayında yanıtlayan Başkan Gürün; “Muğla cennet bir yer. Bizler yaz aylarında bütün Türkiye’yi ve dünyayı ağırlıyoruz. 1 milyon olan nüfusumuz yazın 5 milyon oluyor. Misafirlerimizi ağırlıyoruz. Ormanlarımızla tanınan bir iliz. Yer altı zenginlikleriyle ve kaliteli insanla çok özel bir coğrafya. Bizler sorumluluğumuzla Muğla için mücadele veriyoruz “şeklinde konuştu.

"EGE'NİN EKONOMİSİNİ BİRLİKTE PLANLAMAMIZ GEREKİYOR"

Daha önce Muğla’da yerel olarak Fethiye’de, Marmaris’te ve Bodrum’da kanallar var olduğunu belirten Başkan gürün;  “Bu kanallar sadece o bölgeye hitap ediyordu. Ekonomik nedenlerle bu kanallar yayınına devam edemedi. Yıllardır söylüyorum. Biz Ege Bölgesi’yiz. 10 ili ile birlikte İzmir merkezli büyük bir ekonomik güce sahip olan bir bölgeyiz. İzmir bir nevi başkentimiz. Ekonomik olarak İzmir’e bağlı olan illerimiz var. Denizli, Aydın ve Muğla aynı üçgen içinde bulunuyor. Bu illerin ortak, farklı alanlarını ve üstün olan dallarını ortaya koyup bu ekonomiyi birlikte planlamamız lazım. Biz Ege Bölgesi’ni bir sosyo-ekonomik alan olarak birlikte düşünmemiz gerekiyor. Afyon’da mermer ile ilgili bir üstünlük varsa, Muğla’da da var olan mermerin üstün yönlerini bir araya getirerek sinerji içerisinde çok daha yükseğe çıkarmalıyız” ifadelerini kullandı.

"EGE'NİN BİRBİRİNDEN HABERDAR OLMASI GEREKİYOR"

Ege Bölgesi’nin ruhunu oluşturmada adım atılması gerektiğini vurgulayan Başkan Gürün; “Farklı illerde televizyon yayınlarının yapıldığı takdirde Muğla’yı Denizli’yle, Denizli’yi Aydın’la, Aydın’ı Manisa’yla, Manisa’yı Uşak’la tanıştırmış olacaksınız.  Böylelikle bu iller birbirinden haberdar olacak. Bu şekilde Ege Bölgesi’nin ruhunu oluşturmada önemli adım atılacak. Buna çok ihtiyacımız var. DRT TV bu konuda Egelilik ruhunu 10 il içinde daha detaylı bir şekilde ele alarak ortaya koyma adına yola çıktı. Birlikte yürümemiz gerekiyor. Eminim ki DRT TV bu konuda katkı sağlayacaktır. Ege bölgesi insanıyla, ticaretiyle, kültürüyle ve coğrafyasıyla kendine has bir özelliğe sahiptir. Bu bölgenin birbirinden haberdar olması gerekiyor. DRT TV’yi kutluyorum.  

"BİZLER HİZMETKÂRIZ"

Korona virüsle ilgili yapılan çalışmalara da değinen Başkan Gürün; “Büyükşehir olarak korona virüsle mücadele ilk olarak kendi personelimize eğitim verdik. Çünkü bizler hizmetkârız. Bizler sağlıklı olursak vatandaşa yardımcı olabiliriz. Maske konusunda ve ilaçlama konusunda çalışmalar yaptık. Vatandaşlarımıza gıda paketleri dağıttık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER