DRT, yeni yayın dönemini 8 saatlik canlı yayınla start verdi

Yaklaşık 15 yıl önce yayın hayatına başlayan DRT Denizli, yeni yayın hayatına 8 saat süren canlı yayın kuşağıyla start verdi. Aydın, Muğla ve Denizli’den yapılan programda; atanmış, seçilmiş ve seçkin kişiler katıldı.

DRT, yeni yayın dönemini 8 saatlik canlı yayınla start verdi

2005 yılında yayın hayatına başlayan DRT Denizli Televizyonu, yeni yayın dönemine start verdi. Yeni teknik altyapıya sahip medya kuruluşu olan DRT Denizli Televizyonu, yeni yayın dönemine, yaklaşık 8 saat süren canlı yayınla “Merhaba” dedi. Yeni yayın döneminin ilk gününde Aydın, Muğla ve Denizli’den canlı yayınlar gerçekleştiren DRT Denizli Televizyonu, 3 kentin atanmış, seçilmiş ve seçkin kişilerini ağırladı. Canlı yayınların sunuculuğunu; Denizli’de Cansu Karacık Yazıcı, Kudret Çelebioğlu ile İrfan Atasoy, Muğla’da Cem Kaytan ve Aydın’da Tolga Alp Düzgören yaptı. Kudret Çelebioğlu’nun canlı yayın konuğu olan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök; “DRT Denizli Televizyonu’nun bu 15 yıllık yayın hayatında katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeni yayın döneminde başarılar diliyorum. Diğer illerle kıyasladığımız da Denizli yerel basını ve TV kanallarının kalitesinden dolayı gurur duyuyorum. Denizli, bu konuda örnek şehir. Başta Akça ailesi olmak üzere tüm DRT çalışanlarına yeni yayın döneminde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“DRT Denizli’nin yeni yayın dönemi hayırlı olsun”

Ankara’dan video yoluyla programa katılan AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, “DRT Denizli Televizyonu’nun yeni yayın dönemi hayırlı olsun. Bazı görevler nedeniyle Ankara’dayım. Keşke Denizli’de olsaydım. Ben DRT ile siyasete atılınca tanışmış oldum. Gerek seçim döneminde, gerekse 2,5 yıla parlamenter hayatım döneminde mülakatlar verdik, haberlere kaynaklık ettik. DRT’yi de yakinen izlerim. İlkeli ve tarafsız yayıncılıklarından son derece memnunum. Yerelde yazılı ve görsel basın ne kadar gelişir ise ulusal düzeydeki medya da sağlam temellere oturur. Dolasıyla hem halkımızın doğru haber alması, yorumları dinlemesi hem de ülkemizin yurt dışında layıkıyla tanıtılması mümkün olur. DRT’ye sermaye koyanları, çalışanları, emek sarf edenleri tebrik ederim” diye konuştu.

“Baskısız ve direktifsiz bir yayın dönemi diliyorum”

DRT Denizli Televizyonu’nun 15 yıldır ketin yayın hayatında olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “Anayasal güvence altındaki halkın haber alma özgürlüğüne saygı duyulduğu, basın özgürlüklerinin sonuna kadar baskısız ve direktifsiz bir yayın dönemi diliyorum. Yine DRT Denizli Televizyonu aracılığıyla, bu amaçla yıllardır Denizli halkına hizmet veren tüm basın emekçilerimize de teşekkür ediyorum. Haklarının ellerine teslim edildiği, basın emekçilerimizin kısıtlanmaya çalışılan özlük haklarının yerine getirileceği, bir mücadeleyi de onlar adına TBMM’de vermeye devam edeceğimizi de belirtmek isterim” dedi.

“Denizli basını, öne çıkmayı başardı”

“Denizli adına gururluyuz” diyen CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; “Denizli basını, öne çıkmayı başardı. Bu konuda DRT Denizli’nin de büyük bir katkısı var. Malum gündem korona virüs. Toplumun sağlığı açısında herkesin dikkatli olması gerekiyor. Yeni normalle daha iyi kurallara uyarak yola devam etmeliyiz. Sağlık çalışanları bu konuda elinden geleni yapıyor. Vatandaş da elinden geleni yapmalı. Bu artık yaşamın ana kuralı. Pandemi rutin yaşam tarzımız olmalı.”

“DRT Denizli, her geçen gün kalitesini büyütüyor”

Cansu Karacık Yazıcı’nın canlı yayın konuğu olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “DRT Denizli, kurulduğu günden beri şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin gündemini her zaman vatandaşlara aktarıyor. Her geçen gün kalitesini büyütüyor. Son 2-3 yıllık atağı takdire şayan. Yolunuz açık olsun. Sizleri kutluyorum. Bölgemizde izlenme oranı yüksek bir TV kanalı. Çok güçlü bir ekip var. DRT ailesi tarafsızlığıyla en üst seviyede vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Daha da geniş bir çerçevede DRT ailesini görmek isteriz. Sizlere kolaylıklar diliyorum. Bizim yürüyüşümüz belli, elimiz ayağımız bu konuda basın. Bizlerin sesini duyuruyor. Basın işlerimizi kolaylaştırıyor” ifadelerine yer verdi.

“Umarım DRT Denizli ile birlikte güzel çalışmalar yaparız”

Yeni yayın dönemin hayırlı olmasını dileyen Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, şunları söyledi: “Yaklaşık 4 aydır aydında görev yapıyorum. Bölgemiz için umarım DRT Denizli ile birlikte güzel çalışmalar yaparız. Aydın çok güzel bir il. Tarımsal özelliklere sahip bir iliz. Birinci ve ikinci olduğu alanlar var. İnciri malum dünya dilinde. Bölgeyi tanıyan biriyim. Denizli’yi de yakından tanıyorum. Toplum olarak pandemi ile savaşıyoruz. Bu konuda da basının varlığı çok önemli. Kurumların sesini duyuruyor. Vatandaşlarımızla birlikte kurallara uymalıyız. Denizli Aydın otoyolu önümüzdeki günlerde başlayacak. İhalesi bitti. Çok önemli bir yatırım. İki il adına umarım hayırlı olur. Bölgemizi rahatlatacak çalışmalar yapıyoruz.”

“Muğla’da TV yoktu”

Muğla’dan canlı yayına sunuculuk yapan Cem Kaytan’ın konuğu olan İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün; “Muğla’da uzun zamandır TV yoktu. Bu konuda adım atmanız, Muğla adına çok güzel. Yeni yayın döneminde başarılar diliyorum. DRT bölgesel bir TV kanalı olma yolunda ilerliyor. Bizleri de ağırlamanız mutluluk verici. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

“Birlikte hareket etmeliyiz”

Muğla’nın cennet olduğunu belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “Bizler yaz aylarında bütün Türkiye’yi ve dünyayı ağırlıyoruz. 1 milyon olan nüfusumuz yazın 5 milyon oluyor. Misafirlerimizi ağırlıyoruz. Ormanlarımızla tanınan bir iliz. Yer altı zenginlikleriyle ve kaliteli insanla çok özel bir coğrafya. Bizler sorumluluğumuzla Muğla için mücadele veriyoruz. Biz Ege Bölgesi’yiz. Birlikte hareket etmeliyiz. Bizlere bu konuda basın çok yardımcı olacaktır. Farklı olan yönlerimizi basın yoluyla ekrana taşıyacağız. Bu şekilde Egeliler ve bölge birbirinden haberdar olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER