DRT’de yeni yayın dönemi başladı

‘Yerel Dünya Televizyonu’ sloganıyla yayın hayatını sürdüren DRT’de yeni yayın dönemi başladı. Yeni yayın döneminin başlamasıyla Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katıldığı canlı yayında yaş pasta kesildi.

DRT’de yeni yayın dönemi başladı

‘Yerel Dünya Televizyonu’ sloganıyla yayın hayatını sürdüren DRT’de yeni yayın dönemi başladı. ‘Hep Birlikte’ hasthag’i ile başlayan yeni yayın döneminde Denizli ve Ege Bölgesi illerinden birçok iş ve siyaset dünyasının ünlü simaları, DRT’ye konuk oluyor. Yeni yayın döneminin ilk konuğu; Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına katılan Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay oldu.

Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay; “DRT ailesi olarak sizin nezdinizde idarecileri, yönetim kadronuzu ve çalışan basın mensubu arkadaşları kutlarım. Her yeni dönem muhakkak bir motivasyon yeni bir heyecan ve bu motivasyon ve heyecanla işlerini iyi yapan, basın etiği ve ilkeleriyle düzgün bir şekilde ülkeye hizmet vermeye çalışan sizler DRT ailesi olarak yeni bir yayın dönemine başlıyorsunuz. Başarılar diliyorum, güzel programlar diliyorum. Beni de yeni yayın döneminin ilk programına davet ettiğiniz için ayrıca çok teşekkür ederim çok mutlu oldum. Hekimliğe, halk sağlığına ve pandeminin halen tehlikesine vurgu yapmanız anlamında da tabii değerli ve doğru bir tercih bence. Bu açıdan da sorumlu basın, yayıncılık anlamında size tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Gülşen Yarımca tarafından sulan ‘Sağlık Köşesi’ programının konuğun olan İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, DRT’nin yeni yayın döneminin hayırlı olmasını diledi.

“DOĞRU, DÜRÜST VE TARAFSIZ YAYINCILIĞINIZI SÜRDÜRECEKSİNİZ"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, naklen yayınlanan DRT’nin Ana Haber Bülteni’ne katıldı. Yeni yayın dönemi ve DRT’ye ilişkin konuşan Başkan Zolan, “DRT Televizyonu, kurulduğu günden itibaren vatandaşlarımıza, doğru ve tarafsız bir şekilde Denizlimizin gündemi, dünyamızın ve ülkemizin gündemleriyle ilgili konuları aktarıyor. Onun için ilkesi ve prensipleri olan düzgün yürüyüşü ve takipçisi olan vatandaşlarımıza saygısı var. Bu noktada ben sizleri tebrik ediyorum. Kış mevsimine giriş noktasında yeni bir yayın dönemine başlıyorsunuz. Bu yeni yayın döneminde çok farklı konuklarla, çok farklı konularla, canlı yayınlar ve anında haberlerle vatandaşlarımızın yine hizmetinde olacaksınız, bundan eminim. Yine doğru, dürüst ve tarafsız yayıncılığınızı sürdüreceksiniz. Bu zaten sizin ilkeniz onun için ben yeni yayın döneminizde başarılar diliyorum” dedi.

“BASIN KAMU HİZMETİDİR"

“Bizler için sizler çok çok önemlisiniz” diyen Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Büyükşehrimizin yapmış olduğu hizmetleri sizlerin aracılığıyla vatandaşlarımıza duyuruyoruz veya vatandaşlarımızın taleplerini, şikayetlerini sizlerin aracılığıyla alıp duyuyoruz. O noktada karşılıklı iletişimi sağlayan ve şehrimizde bizim dışımızda ne olup ne bitiyor onunla ilgili de sizleri izleyerek daha net şekilde de bilgi almış, haber almış oluyoruz. Bizlerin de ufku açılıyor, bizlerin de bazı konuları gündemimize almamıza ve çözüm bulmamız noktasında önümüze geliyor. Onun için ben sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü basın kamu hizmetidir ve gerçekten çok önemli bir özelliktir. Onun için inşallah yeni yayın döneminizde başarılar diliyorum. Tüm çalışan arkadaşlarımıza başarılar ve kolaylıklar diliyorum. İnşallah bugünkü yayınla başlayan ve bir dönem devam edecek olan yayıncılık başarılı olsun, dolu dolu olsun güzel olsun ve vatandaşlarımız gözünü sizden ayırmasın.”

“VATANDAŞLARIMIZIN EN DOĞAL HAKKI, HABER ALMA HAKKIDIR"

Başkan Zolan, “Basında gece gündüz sıcak, soğuk, demeden güneşin altında, yağmurun ve karın altında habercilikle ilgili koşturan emekçi kardeşlerimiz var. Onların tabii ki her zaman yanında olmak bizim baştaki görevimiz. Bunun ötesinde benim basına bu desteğim ve yanında olma gayretim aslında vatandaşlarımıza destektir. Vatandaşlarımızın birçok alanda doğru haber alması ve elinde böyle güzel bir gücün olması vatandaşlarımızın da bilgilendirilmesi, şehrimizde ne oluyor ne bitiyor ondan haberdar olması çok çok önemli. Onun için hem basında çalışan kardeşlerimize desteklerimiz aynı zamanda vatandaşlarımıza da haber ulaştıran, yayın yapan tüm çalışanlarımıza destek vererek vatandaşlarımıza da destek vermiş oluyoruz. Çünkü vatandaşlarımızın en doğal ve özgür hakkı, haber alma hakkıdır.

YAŞ PASTA KESİLDİ

Bültenin sonunda Başkan Zolan, DRT ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaytan, Genel Yayın Koordinatörü Tolga Alp Düzgören ve Haber Müdürü Cansu Karacık Yazıcı ile birlikte üzerinde ‘Hep birlikte’ yazılı yaş pastanın kesimini gerçekleştirdi. Pastanızın üzerindeki ‘Hep birlikte’ yazısına dikkat çeken Başkan Zolan; “Biz yıllardır şunu söylüyoruz; ‘Vatandaşlarımıza birlikte başardık.’ ‘Denizlimize ne yaptıysak vatandaşlarımızla birlikte tüm çalışanlarımızla birlikte başardık’ diyoruz. Siz de ‘Hep birlikte’ demişsiniz, gayet güzel. Birlikte olmak güzel, tüm insanlarımızla birlikte olmak gerçekten çok güzel insana güç ve mutluluk veriyor. Nice yıllara inşallah. Yeni yayın döneminiz de hayırlı uğurlu olsun. İnşallah güzel konuklarınızla, güzel konularınızla, güzel haberlerimiz olsun, felaket ve acı olaylar olmasın inşallah, temennimiz, duamız budur. İyi yayınlar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER