DSİ’nin su sondaj çalışmaları sürüyor

Yaşanan kuraklık nedeniyle Denizli’de yürütülen sondaj çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Tavas ve Çal İlçeleri’nde Bölge Müdürlüğümüzün idari imkanları ile bölge çiftçimizin en az etkilenmesi amacıyla 3 adet derin su kuyusu açılmıştır” dedi.

DSİ’nin su sondaj çalışmaları sürüyor

Gerek Türkiye gerekse dünya genelinde yağışların azalması, kuraklık tehlikesini beraberinde getiriyor. İklimde yaşanan değişkenlikler kuraklığı doğuran diğer önemli nedenler olarak karşımıza çıkıyor.

Denizli ve ilçelerine bağlı bazı mahallerde yürütülen sondaj çalışmaları ile ilgili yazılı açıklama yapan Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız; “Son yıllarda ülkemiz genelinde etkili olan ve DSİ 21. (Aydın) Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında da etkisini yüksek derecede hissettiren mevsimsel ve tarımsal kuraklık nedeniyle Denizli’de tarımsal sulamanın devamlılığı için; Tavas ve Çal İlçeleri’nde Bölge Müdürlüğümüzün idari imkanları ile bölge çiftçimizin en az etkilenmesi amasıyla 3 adet derin su kuyusu açılmıştır. Açılan su kuyuları ile birlikte; çiftçilerimizin kuraklıktan en az seviyede etkilenerek, üretimde yaşanacak rekolte kaybının önüne geçilmiştir. Açılan su sondaj kuyularının bölge çiftçimize hayırlı olmasını temenni eder, bereketli bir sezon geçirmelerini dilerim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER