DSMMMO'ya 17 yeni üyeye ruhsatları verildi

Denizli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nca yeni ruhsat alan 17 üye için yemin ve ruhsat töreni gerçekleştirildi.

DSMMMO'ya 17 yeni üyeye ruhsatları verildi

Denizli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nca (DSMMMO) eğitim, staj ve sınav sürecini tamamlayan 17 üye için yemin ve ruhsat töreni yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törene; DSMMMO Başkanı Adnan Selçuk’un yanı sıra, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Cemal Yükselen ve Fettah Açan, Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin ile davetliler katıldı. Törende konuşan DSMMMO Başkanı Adnan Selçuk, çiçeği burnunda meslektaşlarına seslenerek; “Uzun bir eğitim ve staj dönemi sonrası yapılan zorlu sınav sürecini de başarıyla tamamlayarak, mesleğimizi icra edebilmek anlamında meslek ruhsatını kazandınız. Bu başarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bu uzun ve zorlu süreci başarıyla atlatıp aramıza katıldınız. Uzun bir pandemi süreci yaşadıktan sonra içinde bulunduğumuz zorlu ekonomik koşullar altında mesleğimizi icra edebilmek için ofislerini açan ya da firmalarda bağımlı olarak çalışan genç meslektaşlarımızı tebrik etmek istiyorum. Muhasebe ve mali müşavirlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Özellikle yaşadığımız pandemi döneminde mesleğimizin önemi kamuda ve ülkemizde bir kat daha artmış durumda. Biz, kendimizi sürekli geliştirerek işimizi en iyi şekilde yapabilmek için birlikte olmanın yollarını arıyoruz. Ulu önder Atatürk’ün ifade ettiği gibi, ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’ Meslek ruhsatını alan genç meslektaşlarımızı ve onların değerli ailelerini gönülden tebrik ediyor, meslek yaşamlarında sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum” dedi.

“PANDEMİ, YAŞAMIMIZDA DEĞİŞİKLİKLER MEYDANA GETİRDİ”

Denizli’ye keyifle geldiğini ifade eden TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Fettah Açan, “Böyle bir daveti de ger çevirmem mümkün değildi. Geçmişimizde birliktelikler çok yoğun bir şekilde yaşanıyordu ama son iki yıla baktığımızda pandemi, yaşamımızda çok büyük değişiklikler meydana getirdi. Anca kendimize geliyoruz. Pandeminin etkileri, sürü bağışıklığıymış gibi değerlendirilmeye başladı. Biz de sizlerle bir araya gelmeye başladık. Meslektaşların bir araya gelmesi kadar doğal bir şey yok. Bu birlikteliklerimizde her türlü sevincimizi ve acılarımızı paylaştık. Bugünkü birlikteliğimizde sevinçlerimizi paylaşacağız. Mesleğimize yeni gelen arkadaşlarımızı tebrik edip kutlayacağız” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından yeni üyeler, yemin ederek ruhsatlarını aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER