DSMMMO’da devir teslim töreni

Geçtiğimiz mayıs ayındaki seçim ve yapılan toplantının ardından başkanlık görevine getirilen Mehmet Sarıgöl, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi, mevcut Başkan Adnan Selçuk’tan devraldı.

DSMMMO’da devir teslim töreni

Denizli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (DSMMMO), 28 Mayıs Cumartesi Günü 24’üncü Seçimli Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirmişti. 29 Mayıs Pazar Günü yapılan seçimde; Birlik Dayanışma Gurubu, Bağımsız Meslek Gurubu ile Meslekte Erdem, Değişim ve Birlik Gurubu’ndan oluşan ittifak başkanlık için yarışmıştı. Seçimde Birlik Dayanışma Gurubu 299, Bağımsız Meslek Gurubu 293 ve Meslekte Erdem, Değişim ve Birlik Gurubu’nun İttifakı 359 oy almıştı. Seçimin ardından yeni yönetim toplandı ve yeni başkanını belirlerdi. Toplantıyla başkanlık görevine seçilen Mehmet Sarıgöl, odada düzenlenen devir teslim töreniyle görevi devraldı. Odanın öndeki dönem başkanları ve üyelerin katıldığı törende konuşan Başkan Sarıgöl; “Hep birlikte yeni bir dönemin arifesindeyiz ve iyi işlere imza atacağız. Bu da sizlerin desteğiyle olacak. 28-29 Mayıs günleri, odamızın olağan genel kurulu yapıldı. Sizlerin katkı ve desteklerinizle bize yakışır bir olgunlukta ve şölen havasında gerçekleştirdik. Hizmete talip olan bütün guruplara tüm arkadaşlarım adına teşekkürleri bir borç biliyorum. Bin 309 üyesi olan odamızda 359 meslektaşımız genel kurula katılmıştır. Burayı da biraz düşünmemiz gerekiyor. Ertesi günü yapılan seçimlerde bin 309 meslektaşımızın bin 2’sinin seçimlere katılmasını başarabilmişiz. Bunu da bir başarı olarak düşünüyorum. Yüzde 80’lik gibi bir seçime iştirak olması, Türkiye’deki bütün odalar içerisinde liderliği kaptığını düşünüyorum. Genel kurula katılım konusunda önümüzdeki dönem ödev olarak önümüze almamız gereken bir husus var. Genel kurulun ardından seçimlere katılım noktasını da seçime katılan gurupların bu işi olgunlukla karşıladıklarını düşünüyorum. Bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Genel kurulun ardından bir sonuç ortaya çıktı. Geçen dönemde de benzeri bir sonuç ortaya çıkmıştı. Biz bunu biraz aşmaya çalıştık. Nispi temsille 2008 yılında odaların yönetsel becerilerine yön verilmeye çalışıldı. Nispi temsilin avantajlı yönlerinin olduğunu düşünüyorum ama bizi örseleyen yönlerinin çok fazla olduğunu da düşünüyorum. Yönetime gelen arkadaşlarım, nispi temsili biraz daha demokratik çoğuldu ortama çekecek çalışma yapacaktır” dedi.

“BERABER ÖNEMLİ ŞEYLER BAŞARDIK”

Son dönemde yaşanan pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle dünyanın zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen mevcut Başkan Adnan Selçuk; “Geçtiğimiz dönem, hepimiz açısından ülkemizin ve dünyanın yaşamış olduğu sıkıntılarla dolu bir dönemdi. Bu zorlu dönemde bir ve beraber olduk. Hizmet odaklı, şeffaf, kapsayıcı ve katılımcı bir yönetim anlayışımızla değerli meslektaşlarımıza ve camiamıza değer kattığımıza inanıyorum. Burada birçok zor işleri beraber yaptık. Biz, ülkenin iktisadi hayatına yön veren camia olarak odamızı her platformda, her ortamda en iyi şekilde temsil ettiğimizi inanıyorum. Denizli platformundan Ege odaları platformuna TÜRMOB’a kadar bugün Denizli odasının yerinin farklı olduğunu, mutlaka gören arkadaşlarımız vardır. Nispi temsil olarak arkadaşlarımla uyumlu şekilde çalıştım. Nispi temsil mesleğimize katkı koyan bir düzenleme olmadı ama birlikte hareket etmeyi öğretti” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER