DSO iftar sofrasını deprem bölgesine taşıdı

Denizli Sanayi Odası (DSO) ve Denizli AB Bilgi Merkezi işbirliğiyle 20 Mart’ta yaşanan 5,5’lik depremle sarsılan Acıpayam’da İftar sofrası kurdu.

DSO iftar sofrasını deprem bölgesine taşıdı

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta meydana gelen 5.5’lik depremin ardından çok sayıda ev kullanılamaz hale gelmişti. Denizli Sanayi Odası, Denizli AB Bilgi Merkezi işbirliğinde Acıpayam İlçesi’ne bağlı Kırca Mahallesi’nde iftar sofrası kurdu. İftara; Denizli Valisi Hasan Karahan, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, yönetim kurulu üyeleri, PASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz ve depremzede vatandaşlar katıldı. Vali Karahan; “Yaklaşık 2 ay önce burada bir deprem yaşandı. Bunun izlerini silmeye çalışıyoruz. O amaçla da çeşitli faaliyetlerimiz var. Önce çadır dağıttık. Bin 700 civarında vatandaşın başını sokacak yer olsun diye ilk aşama oydu. Daha sonra daha sağlam, kalıcı konut anlamında konteyner temini yaptık. Şu anda yaklaşık 200 konteyner teslim edildi. Bu köyümüzde de 22 konteyner var. Denizli Sanayi Odamız tarafından düzenlenen iftarda depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik. Yardımlaşma ve dayanışma ayı Ramazan Ayı’nda, dostluk, kardeşlik sofrasında buluştuk” dedi.

“VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR”

Depremzedeleri ziyaret edip, sorunlarını dinlediğini belirten CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan; “Böyle bir dayanışmanın, birlikteliğin, beraber oruç açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaş çözüm bekliyor. Çözüm olması için bunların biraz hızlandırılması lazım. Vatandaşın beklentilerine cevap vermek lazım. Onlarla ilgili tespitlerimi yaptım, notlarımı aldım. Konteyner eksikliği, elektrik, su problemleri var. Bunların da bir an önce çözülmesinde fayda var. Biz konuyla ilgili elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

“İFTAR YEMEĞİ DESTEĞİMİZİ 10 GÜN DAHA SÜRDÜRECEĞİZ”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ise; “DSO olarak biz her sene Denizli’de belediyenin çadırlarında ihtiyaç sahiplerine verilen iftarlara katılıyorduk. Bu sene geçirdiğimiz deprem felaketinde özellikle bu köy ve çevre köyler inanılmaz bir acı yaşadılar. Dolayısıyla bu bizim için sosyal bir olay. Aç insanı doyurmak, aç insanın iftarını açtırmak bizim için önemli. Depremden mağdur olan insanlarımızla birlikte aynı sofrada buluştuk. DSO olarak bölgeye iftar yemeği noktasında desteğimizi 10 gün daha sürdüreceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER