DSO’da Avrupa Günü kutlandı

Denizli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi, bu yıl “Umudumuz Hep Genç” sloganıyla kutlanan Avrupa Günü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

DSO’da Avrupa Günü kutlandı

Denizli Sanayi Odası (DSO) AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Günü dolayısıyla DSO hizmet binasında resepsiyon düzenlendi.

Barış ve dayanışmanın sembolü 9 Mayıs Avrupa Günü vesilesi ile düzenlenen resepsiyona; yerel yönetim, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan DSO Başkanı Müjdat Keçeci, 9 Mayıs Avrupa Günü’nün bu yıl tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de “Umudumuz Hep Genç” sloganı ile kutlandığını dile getirdi.

Etkinlik vesilesiyle Avrupa Birliği ile ilgili çalışmalar yürüten kurum temsilcileri ve DSO paydaşları ile bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Keçeci, hem Avrupa Günü’nü kutlamak hem de ortak yürütülebilecek çalışmalar için fikir alışverişinde bulunmak üzere toplanmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. AB’nin en önemli ticaret ve yatırım ortaklarından Türkiye ile ekonomik ilişkilerinin yansıra güvenlik, enerji ve göç gibi birçok konuda birlikte çalıştığını ifade eden Başkan Keçeci; Türk iş dünyası için AB üyelik hedefinde, gümrük birliğinin güncellenmesi, vize serbestliği ve yeşil mutabakat konularının da son derece önem taşıdığını belirtti. Tüm bu ortak alanlar aslında hem ticari hem siyasi hem de kültürel açıdan AB ile ilişkilerin iki taraf arasında kalıcı bir diyalog gerektirdiğini söyleyen Başkan Keçeci, özellikle gençlerin bu sürece katkısının kilit önem taşıdığını vurguladı. Küresel ölçekte yaşanan salgın ve savaş gibi olumsuzluklar tüm dünyayı derinden etkilediğini ifade eden Başkan Keçeci, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın bir an önce son bulmasını diledi ve daha barışçıl bir dünya için de “Umudumuz Hep Genç” diyerek katılımcıların Avrupa Günü’nü kutladı. Açılış konuşmasının ardından AB Türkiye Delegasyonu mali desteği ile faaliyetlerini sürdüren Denizli AB Bilgi Merkezi’nin çalışmaları hakkında Koordinatör Cansun Özdülger katılımcıları bilgilendirdi. Özdülger, Türkiye’de 19 şehirde bulunan AB Bilgi Merkezleri Ağı ve Avrupa Günü kapsamında yürütülen etkinlikleri hakkında bilgileri içeren bir sunum yaptı. Sunumların ardından katılımcılar, DSO fuaye alanında kokteyl eşliğinde fikir alışverişinde bulundu. AB konusunda çalışan kurum temsilcilerinin ağırlıklı olduğu katılımcılar bu alandaki deneyimlerini paylaştılar ve gelecekte kurabilecekleri yeni iş birlikleri hakkında görüşme fırsatı buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER