DSO’da centilmence seçim süreci yaşanıyor

4 Ekim’de yapılması planlanan Denizli Sanayi Odası’nın seçimlerinde başkanlığa talip olan Selim Kasapoğlu ile Okan Konyalıoğlu, centilmence seçim süreci yürütüyor.

DSO’da centilmence seçim süreci yaşanıyor

Denizli Sanayi Odası’nda (DSO), 4 Ekim’de seçim heyecanı yaşanacak. 17 yıldır başkanlık görevini yürüten DSO Başkanı Müjdat Keçeci’nin aday olmadığı seçimde bin 523 üye, 17 meslek komitesi üyesini ve 37 meclis üyesini belirlemek için sandığa gidecek. Seçimde başkanlığa talip olan Selim Kasapoğlu ile Okan Konyalıoğlu, seçim sürecini centilmence yürütüyor. Centilmenlik, karşılıklı saygıyla seçim sürecini yürütmeye çalıştıklarını ifade eden DSO Başkan Adayı ve anı zamanda DSO Başkan Yardımcısı olan Selim Kasapoğlu; “İnsanlar belki garip karşılıyor ama gerçekten çok dostane ve centilmence bir yarış oluyor. Biz, Okan Bey ile sık sık bir araya geliyoruz. Çeşitli davetlerde, açılışlarda, düğünlerde hep yan yana oluyoruz. Konuşuyoruz. Sahadaki mücadele farklı, dostluk ve arkadaşlık farklı. Denizli’ye güzel bir hava getirdiğini düşünüyorum. Denizli sanayicisinin Sanayi Odası’na ilgisinin arttırdığını düşünüyorum. Umarım seçimden sonra da bu hava devam ettirilir. Bunu devam ettirmek önemli. Bunun önümüzdeki süreçte Denizli sanayisi için bir ivme olmasını temenni ediyorum. Umarım Denizli Sanayi Odası daha aktif, daha verimli hale gelir. Sanayicisine daha fazla dokunur. Bu seçim de bunun başlangıcı olur diye ümit ediyorum” diye konuştu.

“Millet Meclisi’nde bile bu mücadele konuşuldu”

Yürüttükleri seçim sürecinin garipsendiğini ifade eden DSO Başkan Adayı ve DSO Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, şunları kaydetti: “Bizim bu tarz çalışmamız biraz garipseniyor galiba. Sonuçta biz, hem eski arkadaşız hem de akrabayız. Buraya kadar yollarımız hep yan yanaydı. Bugün biraz ayrılmış olabilir, yarın yine birleşir. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Ekiplerimize de bunu anlatıyoruz. Sonuçta Denizli sanayicisi algısı açık insanlardan oluşuyor. Zaten hayatları bir mücadele ile geçiyor. Dolayısıyla olması gerekenin bu olduğuna çok inanıyoruz. Atık Millet Meclisi’nde bile bu mücadele konuşuldu. Bu işin kaybedeni yok. Belki biraz üzüleni, sevineni olur. Günün sonunda seçimin bittiği gün akşam hep beraber yemek yeriz diye planlıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER